Голос Парижа. Митець записав вібрації дзвонів Нотр-Дам де Парі

Голос Парижа. Митець записав вібрації дзвонів Нотр-Дам де Парі

Голос Парижа. Митець записав вібрації дзвонів Нотр-Дам де Парі

Митець з Америки Білл Фонтана встановив аудіодатчик на один зі дзвонів Собору Паризької Богоматері. Таким чином він хоче повернути історичному місцю свій голос.

Як повідомляє видання The Art Newspaper, художнику вдалося отримати доступ до найстарішого та найбільшого дзвону на ім'я Еммануель.

"Це фізичний факт, що дзвони весь час вібрують. Це ніби дух, який живе всередині Нотр-Дам. Коли у липні в мене з'явилася можливість видертися на дзвіницю, я зрозумів, що цей звук ніхто ніколи не чув, а він видає його з 1681 року. Це голос, подих, душа дзвону", – вважає Білл Фонтана.

Художник встановив на дзвін акселерометр, прилад, який здатен вимірювати низькорівневі коливання, а потім відрегулював записаний звук до рівня, який здатне вловити людське вухо.

Нині митець продовжує працювати над інсталяцією. Він планує встановити датчики й на інші дзвони. Проте вони висять значно вище, тому Фонтані доведеться найняти альпініста, щоб встановити спеціальне обладнання.

Поки що Фонтана записав ті звуки середньовічної церкви, які йому вже вдалося отримати. У майбутньому він планує транслювати їх у музеях Парижа та інших культурних інституцій по всьому світу.

Що відомо

  • 5 квітня 2019 року сталася пожежа у соборі Паризької Богоматері. Через це обвалилася центральна частина покрівлі разом зі шпилем посередині. Згодом вогонь перекинувся й на одну з башт західного фасаду, але пожежниками вдалося загасити його в зародку.
  • Багато представників французької еліти разом з корпораціями та приватними спонсорами обіцяли пожертвувати сотні мільйонів доларів у фонд реставрації собору. Але це процес не швидкий: потрібно понад шість місяців, щоб всі ці пожертви були переведені у відповідні благодійні організації – підсумкова сума склала майже мільярд доларів.

Читайте також

Наслідки пожежі. Скільки буде коштувати новий орган для костелу Святого Миколая

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше