Легкоатлет Бондаренко виграв "бронзу" на турнірі в Сілезії з найкращим результатом за понад два роки

Легкоатлет Бондаренко виграв "бронзу" на турнірі в Сілезії з найкращим результатом за понад два роки

Легкоатлет Бондаренко виграв "бронзу" на турнірі в Сілезії з найкращим результатом за понад два роки AP

Українець розділив медаль з іще двома стрибунами.

Окрім "срібла" Ірини Геращенко в жіночих стрибках у висоту, Україна здобула медаль на етапі Золотого континентального туру й у чоловічих стрибках. "Боронзу" в польській Сілезії виграв призер Олімпійських ігор-2016 Богдан Бондаренко.

Для українця цей старт став лише другим міжнародним у цьому сезоні. Наприкінці серпня Бондаренко змагався на турнірі в італійському Роверето, де також став третім і подолав висоту 2.22 метра.

На Олімпійські ігри українець не відібрався, оскільки так і не встигнув виконати норматив – 2.33. Україну представляв лише Андрій Проценко, але не зміг відібратися до фіналу.

Читайте також: Стрибун у висоту Бондаренко не відібрався на Олімпійські Ігри в Токіо

У Сілезії Бондаренко з першої спроби взяв 2.1 і 2.2. Із другої спроби йому підкорилися 2.24 метра. Українець пробував підняти планку до 2.27, але безуспішно.

Третє місце з українцем розділили ще двоє спортсменів із ідентичним результатом: американець Дерріл Салліван та поляк Норберт Кобєльскі.

Стрибуни поступилися італійцю Джанмарко Тамбері, який на Олімпіаді-2020 у Токіо розділив "золото" з катарцем Мутазом Ессою Баршимом. Тамбері дострибнув до 2.3 метра. На позначці 2.27 зупинився російський спортсмен, який представляє збірну "авторизованих нейтральних атлетів", Ілья Іванюк.

Читайте також: Стрибун у висоту Богдан Бондаренко виступить на першому турнірі з 2019 року

Що означає результат Бондаренка

Позначка 2.24 стала найкращою для українця в цьому сезоні та більш ніж за два роки. Востаннє Богдан долав таку висоту в червні 2019-го на етапі Діамантової ліги в Рабаті, Морокко. Тоді українець переміг із результатом 2.28 метра.

Бондаренко брав дворічну паузу та відновлювався після травм і операції. Вперше він повернувся в сектор для стрибків у висоту в червні 2021 року та взяв участь у чемпіонаті України, де у фіналі посів лише четверте місце з результатом 2.2.

Gold Continental Tour. Стрибки у висоту (чоловіки)

  • 1. Джанмарко Тамбері (Італія) – 2.3
  • 2. Ілья Іванюк (АНА) – 2.27
  • 3. Богдан Бондаренко (Україна) – 2.24
  • 3. Дерріл Салліван (США) – 2.24
  • 3. Норберт Кобєльскі (Польща) – 2.24

Хто такий Богдан Бондаренко

  • 32-річний український стрибун у висоту.
  • На Олімпійських іграх-2016 у Ріо Бондаренко здобув "бронзу", взявши висоту 2.33 метри.
  • Українець є чемпіоном світу 2013 року та має "срібло" з чемпіонату світу-2015. Чемпіон Європи-2014, 13-разовий переможець етапів Діамантової ліги.
  • Найкращий результат у кар'єрі Бондаренка – 2.42 метри на турнірі в Нью-Йорку в червні 2014 року. Це досі лишається рекордом України.
Категорії
ТенісОлімпіада-2022ФутболЗимовий спортБоксКомандні види спортуШахиЛегка атлетикаБаскетболВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейДзюдоЛіга чемпіонівУсик - ДжошуаЧС-2022 з футболу