Як виглядає соціологічний портрет мешканця Запорізької області

Як виглядає соціологічний портрет мешканця Запорізької області

Як виглядає соціологічний портрет мешканця Запорізької області УНІАН

Головне управління статистики у Запорізькій області опублікувало дані про портрет мешканця області станом на 1 січня 2021 року. В етері програми “Сьогодні. Головне” на Суспільному Запоріжжя наведені дані прокоментував кандидат економічних наук Костянтин Денисов.

Як зазначає експерт, у всій країні, зокрема в нашій області скорочується чисельність населення. Костянтин Денисов окреслив головні причини такої тенденції:

  • низька народжуваність
  • трудова міграція
  • погана екологія
  • низький рівень здоров'я
  • висока смертність.
Як виглядає соціологічний портрет мешканця Запорізької областіДержавна служба статистики України

Соціологічний портрет мешканця Запорізької області у 2020 році опублікувало Головне управління статистики у Запорізькій області.

Статистичні дані дають уявлення про тенденції в суспільстві. Зокрема це стосується середнього віку вступу до шлюбу (32 років у жінок і 35 років у чоловіків) та середнього віку, у якому жінки народжують (наразі це 28 років). Такі цифри свідчать, що поява дітей передує укладанню шлюбу її батьками.

"Дуже часто живуть подружжя так званим “цивільним шлюбом”, в законодавстві такого поняття немає і коли дитина народжується, офіційно записується, що її виховує сама мама. Часто це використовується для того, щоб отримувати більші соціальні виплати", — каже Костянтин Денисов, кандидат економічних наук.

В офіційному шлюбі чи ні, не багато мешканців області зважуються стати батьками, каже експерт. Так, частка господарств з дітьми складає 35,7%. Костянтин Денисов вбачає у цьому соціальні та економічні причини, зокрема неофіційне працевлаштування громадян та нелегальні доходи.

"Рівень тіньової зайнятості дуже великий. Особливо у сільському господарстві, будівництві та сфері торгівлі. І тут одними штрафами ситуацію не виправиш. Тут має бути цілеспрямована політика легалізацій зайнятості. Але не тільки гаслами чи білбордами соціальної реклами, а податковими та інвестиційними пільгами", наголошує Костянтин Денисов.

Що відомо

  • Міністерство економіки заявляє, що станом на 16 серпня кількість офіційно зареєстрованих безробітних склала 315 тисяч людей, що на 179 тисяч осіб або 36% менше, ніж на цю дату минулого року.
  • Середня заробітна плата в Запорізькій області у липні становила 14106,57 грн, що у 2,4 раза вище рівня мінімальної заробітної плати, яка складає 6 тисяч гривень.
  • За останні 10 років народжуваність в Україні скоротилася на 40%. Такі дані наводить сервіс відкритих даних Opendata. bot на основі інформації Державної служби статистики.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди