Рада закликала світ засудити вибори до Держдуми РФ в Криму та на Донбасі

Рада закликала світ засудити вибори до Держдуми РФ в Криму та на Донбасі

Рада закликала світ засудити вибори до Держдуми РФ в Криму та на Донбасі

Верховна Рада засудила проведення виборів до російської державної Думи на території окупованого Криму та Донбасу та підтримала звернення до міжнародної спільноти через це.

Зокрема у зверненні, парламент наголошує, що намір російської влади провести 19 вересня 2021 року вибори до Держдуми на території Криму, Севастополя і залучити до них жителів окремих районів Донецької та Луганської областей з російськими паспортами є порушенням Конституції та законодавства України.

"Нині Російська Федерація намагається нав’язати свої "демократичні стандарти", які стосуються виборчих процесів. Російська влада планує провести 19 вересня 2021 року вибори в державну Думу Росії на тимчасово окупованій території Автономної республіки Крим та міста Севастополя та із залученням громадян України, що проживають на окупованих частинах Донецької та Луганської областей і примусово отримали російські паспорти", – йдеться у документі.

Окрім того, проведення таких виборів порушує Статут ООН, заключний акт ОБСЄ від 1 серпня 1975 року, Будапештський меморандум, резолюцію Генасамблеї ООН "Територіальна цілісність України" N 68/262 та інші документи.

У зв'язку із цим рада звернулася до Ради безпеки та Генеральної асамблеї ООН, ОБСЄ, Європейського союзу, НАТО, інших міжнародних організацій із закликом не визнавати цих виборів і ввести санкції проти організаторів голосування.

Що відомо

  • Президент Росії Володимир Путін попросив "повпливати" на українську владу під час візиту до Києва канцлерку Німеччини Ангелу Меркель.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

На початок