Опублікували перший трейлер нового фільму Валентина Васяновича "Відблиск". Його покажуть у Венеції

Опублікували перший трейлер нового фільму Валентина Васяновича "Відблиск". Його покажуть у Венеції

Опублікували перший трейлер нового фільму Валентина Васяновича "Відблиск". Його покажуть у Венеції
usfa.gov.ua

На ютубі опублікували перший трейлер нового фільму українського режисера Валентина Васяновича "Відблиск". Прем'єра стрічки має відбутися на Венеційському фестивалі сьогодні, 6 вересня, та змагатиметься за головну нагороду — "Золотого лева".

Як йдеться в описі під відео, Васянович, який у 2019 році виграв головну нагороду програми "Горизонти", повертається з драмою, яку він також написав, зняв та змонтував.

Головний герой — хірург, якого взяли в полон російські військові у зоні конфлікту на сході України. Опинившись на свободі, він повертається у свою квартиру представника середнього класу та намагається знайти нову мету в житті.

"Людей катують, є таємні тюрми, де людей утримують роками, як Станіслава Асєєва. Він там просидів 2,5 року. І це не відбувається десь в Сирії, Афганістані, далеко. А це відбувається поруч з ними, в Європі, з такими самими людьми, як вони", — казав у коментарях "Суспільному" Васянович.

Головну чоловічу роль у фільмі цього разу виконав професійний актор Роман Луцький, відомий за фентезі "Сторожова застава". Роль його 12-річної дочки взяла на себе донька режисера Валентина Васяновича.

"Я не розумію, чи зміг би отримати результат, якщо би це не була моя дочка. Якщо би це була просто дитина і поруч її батьки — вони би не дали мені зробити те, що я збирався. Хоча п були задіяні каскадери, але це виглядає небезпечно зі сторони. Я задоволений, як дочка все відіграла, зробила. Хоча це було непросто", — казав про її роботу в інтерв'ю Радіо Культура Васянович.

Дату української прем'єри "Відблиску" наразі не повідомляли.

Що відомо

  • Валентин Васянович – український режисер, сценарист та кінопродюсер. Володар Шевченківської премії 2021 року. Його фільм "Атлантида" – лауреат Венеційського фестивалю 2019 року в секції "Горизонти".
  • Українська прем'єра кінострічки онлайн відбулася 26 вересня рамках міжнародної конкурсної програми 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю. У широкий прокат "Атлантида" вийшов 5 листопада 2020 року.
  • У 2020 році був національним претендентом на премію Американської кіноакадемії "Оскар" в категорії "Міжнародний повнометражний фільм", але до шорт-листа не потрапив.
  • У липні стало відомо, що новий фільм Валентина Васяновича називатиметься "Відблиск" та братиме участь у конкурсній програмі Венеційського фестиваля.

Читайте також

Васянович: В "Атлантиді" ми випалили землю навколо героя, а у "Відблиску" зруйнуємо його душу

На початок