Дергачівський сміттєпереробний комплекс готовий на 70-80% — директор комунального підприємства

Дергачівський сміттєпереробний комплекс готовий на 70-80% — директор комунального підприємства

Дергачівський сміттєпереробний комплекс готовий на 70-80% — директор комунального підприємства Суспільне Харків

Сміттєпереробний комплекс у Дергачах мав офіційно відкритися до Дня міста Харкова, 23 серпня. Про це у лютому цього року повідомляв сайт Харківської міськради, коли будівництво відвідав виконувач обов’язків міського голови Ігор Терехов. У серпні комплекс не відкрили.

Що зараз відбувається на Дергачівському полігоні та коли запрацює сміттєпереробний комплекс, розповів в ефірі Суспільного Харків директор Муніципальної компанії поводження з відходами Юрій Суярко.

Про заблоковані гроші на будівництво

У лютому, на момент, коли до вас приїздив Ігор Терехов, ви казали, що основні будівлі готові на 30%. Чи реально було відкрити сміттєпереробний завод до 23 серпня за такої готовності у лютому?

Так, це було реально, але через пандемію є певні труднощі з фінансуванням. Спочатку воно начебто не дуже позначилося, люди працюють, будівництво на карантин не закривалося. Так здавалося, але коли ми дивимося назад: там місяць не було платежів, там півтора, там люди захворіли — не могли перевірити наші документи. І стає зрозумілим, що за півтора року у нас не було виплат десь пів року.

А зараз стався касовий розрив. Міністерство фінансів і Міністерство регіонального розвитку свого часу внесли якісь невірні дані і наразі закінчилося в бюджеті фінансування, тобто саме на папері. Йдеться про суму в 10 мільйонів доларів. Наразі підрядник вклав близько 40 млн грн власних коштів. І йому важко далі мобілізувати власні гроші.

Коли ставите наступну дату відкриття для себе?

Важко сказати, тому що цей касовий розрив не ліквідовано, платежі стоять, і наразі нам ніхто не може сказати, коли нарешті розблокуються платежі.

Про сміттєпереробний завод

Зараз будівля заводу повністю обшита металопрофілем. Всередині відбувається монтаж сортувальної лінії, виконаний відсотків на 60. Також відбувається монтаж системи вентиляції та пожежогасіння. При нормальному фінансуванні ці роботи ми могли б закінчити за три тижні. Завод готовий на 70-80 %. Саму сортувальну лінію при належному фінансуванні можна запустити вже за місяць.

Що зараз на полігоні

Наразі ми використовуємо 50% нових карт на полігоні. У нас полігон майже в ідеальному стані. Виконується пересипка відходів, коли відпрацьоване місце засипаємо шаром землі. Це робиться для того, щоб не розліталися легкі частини сміття, щоб дотримуватися протипожежної безпеки і щоб не було запахів.

Зараз полігон приймає п’ять-шість тисяч кубометрів сміття щодоби, це близько 70% усього сміття Харкова.

Площа старого і нового полігонів по 13 гектарів кожен. Ми закрили старий полігон і вже рік його не використовуємо. Наразі турецька компанія проводить рекультивацію цих територій. Там відбулося переміщення сміття, ґрунтів. Зараз близько 70% полігону вкрита такою тканиною, через яку проходять перфоровані трубочки і той біогаз, що не потрапив до основної свердловини, також закачується в газову магістраль. Згори ця тканина вкрита геомембраною. 40% старого полігону вже закриті дренажним піском і ґрунтом. Залишилося засипати останній шар чорнозему і можна засівати траву.

Що відомо

  • Старий полігон працював з початку 1990-х. Новий комплекс почали будувати чотири роки тому. Кредит надав Світовий банк.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди