Збірна Італії вперше за 12 років перемогла на чемпіонаті Європи з волейболу: відео AP

Італійки не дали суперницям продовжити переможну серію на Євроволей.

У столиці Сербії Белґраді розіграли медалі чемпіонату Європи з волейболу серед жінок. У "золотому" фіналі титул завоювала збірна Італії, яка обіграла фавориток зустрічі й господарок змагань Сербію – 3:1.

Саме сербки були чинними чемпіонками та боролися за третю поспіль перемогу на Євро. На минулому чемпіонаті 2019 року італійки поступилися Сербії у півфіналі та врешті виграли "бронзу".

Натомість цей рік приніс Італії першу перемогу в жіночому Євроволей з 2009 року. Тоді команда вдруге поспіль стала чемпіонкою, обігравши у фіналі Нідерланди. Загалом це третій титул італійок і восьма медаль в їхній історії.

Як відбувався матч

У матчі за "золото" Сербія з другого сетпойнта повела в рахунку 1:0 (26:24). У другій партії команди йшли впритул до рахунку 22:22, проте її завершення пройшло за домінування італіок – 25:22. Вони зрівняли 1:1 за сетами й більше не дали сербкам виграти жодної партії.

Третій сет Італія взяла ще впевненіше – з гандикапом у шість очок (25:19). А в четвертому тримала вже подвійний відрив упродовж усієї партії. Наприкінці зустрічі італійки розгромили господарок з рахунком 25:11.

“Я дуже щаслива, тому що нарешті настав час для реваншу, – відреагувала на перемогу італійська сетерка "Сандічі" Офелія Малінов. – Сербія – дуже сильна комана, і впродовж останніх п'яти років ми не могли їх обіграти. Але тепер тут, у Белґраді, на цьому чемпіонаті Європи, ми це зробили – і це ще прекрасніше!”

Найрезультативнішою гравчинею матчу стала італійка Паола Оґечі Еґону. Діагональна "Імоко Волей" заробила для команди 29 очок.

Саме цю 22-річну волейболістку визнали MVP чемпіонату.

Третє місце виборола Туреччина, яка у півфіналі програла Сербії, а в "бронзовому" фіналі здолала Нідерланди з рахунком 3:0. Для туркень це п'ята нагорода в історії та третя "бронза".

У 2019-му Туреччина грала у фіналі й у близькому матчі поступилася Сербії.

• Волейбол. Чемпіонат Європи (жінки). Матч за "золото"

Сербія – Італія 1:3 (26:24, 22:25, 19:25, 11:25)

• Матч за "бронзу"

Туреччина – Нідерланди 3:0 (25:20, 25:19, 25:23)

• Італія очолила турнірну таблицю на груповій стадії, вигравши всі п'ять матчів. На шляху до фіналу команда обіграла Бельгію на старті плей-оф, Росію – у чвертьфіналі, а в 1/2-ій впоралися з Нідерландами.
  • Україна на цьому чемпіонаті дійшла до 1/8 фіналу, де поступилася Польщі з рахунком 1:3 та в підсумку посіла 12-те місце. Це був перший вихід збірної до плей-оф за 20 років.
  • Наразі триває чемпіонат Європи з волейболу серед чоловіків, де також грає Україна. Команда має по одній перемозі й поразці на старті турніру й 5 вересня о 18:30 зіграє проти Португалії.
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1ХокейТрансляція ЧС з футзалу