У Кропивницькому обговорювали підвищення вартості проїзду в тролейбусах і автобусах

У Кропивницькому обговорювали підвищення вартості проїзду в тролейбусах і автобусах

У Кропивницькому обговорювали підвищення вартості проїзду в тролейбусах і автобусах
Суспільне: Кропивницький

У Кропивницькому обговорювали підвищення вартості проїзду в тролейбусах і автобусах комунального підприємства "Електротрас" на дві гривні. Участь у громадських слуханнях взяли працівники міськoї paди, гpoмaдських організацій та диpeктop "Елeктpoтpaнсу".

На громадські обговорення до міської ради, за підрахунками Суспільного, прийшли 50 людей. Півтори години учасники слухань висловлювали свої позиції. Далі голосували за підвищення вартості проїзду. Участь у голосуванні взяли 42 людей. За – 29, проти – 10, троє – утримались.

Голова громадської організації "Суспільство без корупції" Наталія Шишацька проти підвищення вартості проїзду. "Зарплати не сильно підвищились, пенсії нульові, для людей це накладно".

Cекретарка громадська ради обласної адміністрації Інна Ревнівцева вважає, треба монетизувати проїзд пасажирів пільгових категорій. Пояснила, як це має відбуватися: "Управління соціального захисту визначає суму, і на картку пільговика кожного місяця надходять гроші. Тоді пільговик буде дивитись, або йому їздити кожного дня в тролейбусі, або йому ці гроші в інше місце використати, це буде його справа".

Іншого виходу, окрім піднімати тарифи – немає, каже голова міської громадської ради Леонід Лузан. "Підвищення цін на паливно-мастильні матеріали не дає змоги нормально працювати і постійні ці дотації з міського бюджету, де не так багато грошей, це не правильно".

30 мільйонів гривень збитків отримало підприємство "Електротранс" у першому півріччі 2021 року. Торік збитки становили 7 мільйонів гривень. Понад 10 мільйонів людей скористалися тролейбусами у першому півріччі цього року, з них четверть – платні. У автобусах перевезли понад п’ять з половиною мільйонів пасажирів, з них четверть – платні. Решта – пільговики.

Через те, що автобусами і тролейбуси перевозять таку кількість пільговиків, а підприємству не в повному обсязі відшкодовують збитки, зараз воно у критичному стані, розповів начальник управління транспорту міськради Віктор Житник. "Ми в середньому перевозимо 25% від загальної кількості платних пасажирів, але в грошовому вимірі ми не отримуємо 25% до собівартості. На минулій сесії нам добавили 37 мільйонів до тих, що у нас були – 71 мільйон. Я думаю, що до кінця року будь-які додаткові бюджетні призначення будуть відсутні".

Протокол громадських обговорень передадуть членам виконавчого комітету, вони розглянуть його на засіданні 14 або 28 вересня, де вирішать, підвищувати чи на вартість проїзду у автобусах і тролейбусах.

Кропивничанка Надія Головко їздить тролейбусом два-три рази на місяць з мікрорайону Лелеківка. Говорить, якщо проїзд подорожчає, буде платити, бо іншого виходу немає. "Якщо приберуть пільги, все рівно треба їздити. Буду платити, що робити? Пенсія не підвищується, а всі послуги підвищуються. Звісно, я ставлюсь до цього негативно".

Оксана Таран користується міським транспортом кожного дня, але платити більше не хоче. "Це не розумно, якість і кількість не покращились, а все рівно підвищують ціну незрозуміло чому. Наші зарплати не співпадають з нашими витратами".

Що відомо

  • Вoстаннє ваpтість пpoїзду в міському тpaнспopті підвищували у березні 2021 poку. Нині вартість прoїзду в кoмунальних автобусах – шість гривень, тролейбусах – п'ять гривень, в маpшpутках – сім гpивень.

Читайте також

На початок