"Ребрендинг донецьких шахтарів". У худмузеї Одеси презентували панно "Руки вічності"

"Ребрендинг донецьких шахтарів". У худмузеї Одеси презентували панно "Руки вічності"

"Ребрендинг донецьких шахтарів". У худмузеї Одеси презентували панно "Руки вічності"
Суспільне Одеса

У художньому музеї Одеси презентували панно "Руку вічності" художника Романа Мініна. Ця робота перемогла в конкурсі OFAM WALL, який став останнім прижиттєвим проєктом Олександра Ройтбурда, розповіла кореспондентка Суспільного, яка побувала на презентації.

За словами автора панно Романа Мініна, його робота складається з 8 холстів, виконаних акрилом на полотні, та зображує "оновлених" донецьких шахтарів.

"Існує стереотип, що донецькі шахтарі – це бидло. І він наразі трохи руйнується. Я б хотів здійснити такий ребрендинг, і взяти участь у ребрендингу Донецької області. Я представник цього регіону, і тому в мене такі амбіційні бажання", – поділився переможець конкурсу OFAM WALL.

"Ребрендинг донецьких шахтарів". У худмузеї Одеси презентували панно "Руки вічності"
Панно "Руки вічності" Романа Мініна.

Із 3-го вересня "Руки вічності" відкривають оновлену експозицію сучасного мистецтва в Одеському художньому музеї. Як розповів Суспільному член журі та представник "Клубу Маразлі" Олександр Вернік, переможця обирали не лише за якістю роботи, а й зважаючи на шлях автора.

"Ми обирали роботи, керуючись принципом логічності надання такого знакового місця художнику. Це має бути послідовний шлях кожного автора. На мою думку, не може вчора статися старт кар'єри, а вже завтра – центральне місце в Одеському художньому музеї. Тобто робота Романа Мініна тут перебуває абсолютно заслужено", – зазначив Вернік.

Конкурс OFAM WALL став останнім прижиттєвим проєктом художника та директора музею Олександра Ройтбурда. Він сподівався, що панно Мініна допоможе подалати радянські музейні наративи та стане "порталом з класики в сучасність і майбутнє, мостом в нову експозицію мистецтва останніх 100 років".

Що відомо

  • Усього в конкурсі взяли участь 132 художники з усієї країни. Роботи оцінювали директор Одеського художнього музею Олександр Ройтбурд, завідувач наукового відділу ОХМ Кирило Ліпатов, мистецтвознавці Ольга Балашова та Олександр Соловйов та колекціонер Олександр Вернік.
  • До шорт-листа конкурсу потрапили 28 робіт. Як пояснили в музеї, кожну заявку оцінювали за п'ятьма критеріями: художній рівень роботи, відповідність завданням конкурсу, простота технічної реалізації та експлуатації роботи, ступінь прив'язки до середовища музею й оригінальність ідеї.
  • За рішенням членів журі, переможцем конкурсу став харківський художник Роман Мінін з роботою "Руки вічності".

Читайте нас у Telegram: головні новини Одеси та області

На початок