За п’ять років понад 75 тисяч людей скористались послугами бюро правової допомоги на Миколаївщині

За п’ять років понад 75 тисяч людей скористались послугами бюро правової допомоги на Миколаївщині

За п’ять років понад 75 тисяч людей скористались послугами бюро правової допомоги на Миколаївщині Фото: Суспільне Миколаїв

У Миколаївській області функціонують 16 бюро правової допомоги. Це ті точки доступу до безоплатної правової допомоги, куди громадяни можуть звернутися як за первинною, так і за вторинною правовою допомогою.

Про це в ефірі Українського радіо: Миколаїв розповіла директорка Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Миколаївській області Наталія Гнатуша.

"У бюро правової допомоги можна отримати доступ до електронних сервісів Міністерства юстиції України. Майже 75 тис. жителів Миколаївщини, які проживають у сільській місцевості, скористалися послугами бюро правової допомоги за останні п'ять років (з моменту створення бюро у 2016 році – ред.)", – розказала очільниця Регіонального центру.

За її словами, працівники бюро надають мешканцям сільських районів юридичні консультації, роз’яснення з правових питань, допомогу у складенні заяв, скарг та інших документів правового характеру, проводять правопросвітницькі заходи, зокрема, для вразливих категорій громадян: дітей, людей похилого віку, осіб з інвалідністю, учасників бойових дій, внутрішньо переміщених осіб.

Читайте також: "Розширення меж сіл на Кінбурнському півострові. Хто проти".

За словами Наталії Гнатуши, за гендерним аспектом або статусом найактивнішими користувачами послуг бюро правової допомоги є жінки (60 відсотків), малозабезпечені (62 відсотків), учасники бойових дій (17 відсотків), люди з інвалідністю (16 відсотків).

Право на безкоштовну первинну правову допомогу мають усі люди, які перебувають під юрисдикцією України.

Бюро правової допомоги з надання безоплатної вторинної правової допомоги розташовані за адресами, які розміщені на офіційному сайті Миколаївського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

Що відомо

  • Безоплатна правова допомога – правова допомога, яка гарантується державою та повністю або частково надається коштом Державного бюджету, місцевих бюджетів та інших джерел.
  • Безоплатна первинна правова допомога (БППД) містить такі види правових послуг: надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань; складення заяв, скарг, інших документів правового характеру (крім процесуальних); надання допомоги в забезпеченні доступу особи до вторинної правової допомоги та медіації.
  • Безоплатна вторинна правова допомога (БВПД) включає такі види правових послуг: захист; здійснення представництва інтересів осіб в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складання документів процесуального характеру.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди