Організатори концерту до Дня Незалежності вибачилися перед білорускою за використання її витинанок

Організатори концерту до Дня Незалежності вибачилися перед білорускою за використання її витинанок

Організатори концерту до Дня Незалежності вибачилися перед білорускою за використання її витинанок

Організатори святкового концерту "Незалежність у нашій ДНК. День незалежності країни", який відбувся 24 серпня у Національному спортивному комплексі "Олімпійський", вибачилися перед білорускою Лізаветою Чирвонцевою за те, що використали її витинанки без дозволу. Про це повідомив "Детектор медіа" з посиланням на білоруське видання "Регіональна газета".

Під час виступу співачки Софії Ротару сцена була прикрашена відеоінсталяцією, на якій транслювалися візерунки, зроблені у техніці витинанки – вирізані орнаменти на папері. Авторкою витинанок виявилася народна майстриня Білорусі Лізавета Чирвонцева, і дозволу на використання своїх робіт організаторам концерту вона не давала. Про це вона написала у Facebook: "Шановні друзі українці, вітаю вас зі святом Незалежності! Так сталося, що виступ Софії Ротару прикрасили мої витинанки. Треба вже проситися до вашої Спілки майстрів, щоби отримати статус української майстрині".

У коментарях художниця додала, що у відеоінсталяції використані також витинанки інших майстрів: "Мені здається, українських". Чирвонцева говорила про роботу з півнями та птахами. І дійсно, на пост відгукнулася Олена Половна з Дніпра, яка впізнала свою витинанку. Майстрині обмінялися коментарями, що потрібно звернутися до адвоката.

Організатори концерту до Дня Незалежності вибачилися перед білоруской за використання її витинанок

Витинанка Олени Половни.

Проте 28 серпня білоруська та українська майстрині повідомили, що з ними зв'язався представник компанії, яка займалася відеомонтажем витинанок, і вибачилися. "Це один з тих рідкісних випадків такого швидкого та позитивного вирішення ситуації", – повідомила Чирвонцева у соціальній мережі. "Все вирішилося цивілізовано. От би так спочатку", – повідомила Половна. У коментарях під постом вона додала, що "ніхто не хотів судових позовів".

Витинанки Чирвонцевої не перший раз використовуються в Україні без дозволу мисткині.

Сукня "Міс Україна" Єлизавети Ястремської, яка представила країну на конкурсі "Міс Всесвіт-2021", була прикрашена візерунками білоруски. Дизайнери сукні сказали, що знайшли малюнок витинанки в інтернеті, шукали авторство, але безрезультатно. "Я запитала, чому не звернулися до своїх українських майстрів для спільної роботи, а також про компенсацію використання моєї витинанки (ідеї і частини твору). Відповідей, на жаль, більше не отримала", – розповіла майстриня білоруському виданню "Белсат".

Організатори концерту до Дня Незалежності вибачилися перед білоруской за використання її витинанок

Що відомо

  • Трансляції військового параду та концерт на "Олімпійському" до 30-річчя Незалежності подивилися понад 15 мільйонів телеглядачів. Подивитися на запис святкового концерту можна у трансляції на YouTube Суспільного.
  • Вперше за 7 років у Києві концерт до Дня незалежності завершився офіційним салютом.
  • Святковий концерт тривав понад годину, під час нього прозвучали найвідоміші українські пісні та відомі пісні саме часу незалежності. У шоу взяли участь понад 30 виконавців, артисти опери та балету, а також симфонічний оркестр.
  • У День Незалежності маестро Андреа Бочеллі дав благодійний концерт просто неба на підтримку створення Центру сучасного мистецтва – музею Івана Марчука. На концерт можна була потрапити лише за запрошеннями, під час акції вдалося зібрати 1 380 000 гривень. За повідомлень сайту Dozorro, благодійний концерт італійського оперного співака Андреа Бочеллі коштував організаторам 19,5 мільйона гривень.
  • Святкування 30-річчя української Незалежності обійшлося в рекордну суму - 195 мільйонів гривень, які були спрямовані на організацію понад 150 святкових заходів по Україні. У 2020 році видатки на святкування Дня Незалежності становили лише 4 мільйони гривень, а в 2019 році - 10 мільйонів гривень. Про це йдеться в аналізі порталу громадського контролю державних закупівель Dozorro.
  • Протягом святкування 30-ї річниці Незалежності України відбулося майже 400 масових заходів, присвячених 30-річчю Незалежності України. Лише в Києві участь у святкових дійствах взяли близько 100 тисяч громадян.

Читайте більше

Україна святкує 30-річчя Незалежності. Текстовий онлайн

Військова техніка на параді. Що показали українцям та чим може захиститись армія ЗСУ

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше