На трасах біля Вінниці запрацювали п'ять камер фіксації швидкості руху автівок

На трасах біля Вінниці запрацювали п'ять камер фіксації швидкості руху автівок

На трасах біля Вінниці запрацювали п'ять камер фіксації швидкості руху автівок
Суспільне Вінниця

Відсьогодні на трасах біля Вінниці запрацювали п'ять камер автоматичної фіксації швидкості. Про це повідомляють у Департаменті патрульної поліції.

5 приладів контролю увімкнули на трасах поряд із Стрижавкою, Писарівкою та Ксаверівкою. Прилади працюють в автоматичному режимі. Встановили їх ще на початку травня.

Про кожну з камер попереджає дорожний знак. Ці місця обрали через велику кількість аварій, каже інспектор патрульної поліції Ярослав Очеретяний.

"В місцях скупчення, де були найбільші аварійні ситуації, наприклад перед школами, там де більш активний пішохідний рух", — каже Ярослав Очеретяний.

Розміщення камер автофіксації перевищення швидкості на Вінниччині

  • на 294 км+619 автодороги М-21 прилад спрямовано у напрямку м. Вінниця;
  • на 294 км+567 автодороги М-21 прилад спрямовано у напрямку м. Житомир;
  • на 371 км+527 автодороги М-30 прилад спрямовано у напрямку м. Хмельницький;
  • на 404 км+377 автодороги М-30 прилад спрямовано у напрямку м. Вінниця;
  • на 404 км+640 автодороги М-30 прилад спрямовано у напрямку м. Умань.

Переглянути розміщення приладів контролю можна на карті за цим посиланням.

На трасах біля Вінниці запрацювали п'ять камер фіксації швидкості руху автівок
Суспільне Вінниця

Камери в автоматичному режимі фіксують, зокрема, порушення перетину перехресть, перевищення допустимої швидкості, проїзд смугою громадського транспорту чи на червоний сигнал світлофора; виїзд на смугу зустрічного руху; порушення правил паркування; і якщо водій на пішоходному переході не пропустив пішохода.

Порушення камера фіксує на відстані від 50 метрів. Швидкість автівки при цьому може бути від 20 до 240 кілометрів на годину.

"У населеному пункті дозволяється швидкість руху з швидкістю 50 кілометрів, поза населеним пунктом 90. Якщо є перевищення більше як на 20 кілометрів то штраф — 340 грн, якщо більше як на 50, то 1700 грн", — зазначив Ярослав Очеретяний.

За словами речниці патрульної поліції області Тетян Плахотнюк — вся інформація про порушення, які будуть фіксувати камери надходитимуть до Департаменту патрульної поліції України. Звідти рекомендованим листом власнику автомобіля для сплати штрафу.

Наявність штрафу також буде відображатися у сервісі "Дія".

На трасах біля Вінниці запрацювали п'ять камер фіксації швидкості руху автівок
ГУ НП у Вінницькій області

Водій Дмитро каже, такий контроль за дотриманням ПДР допоможе краще зреагувати у разі аварійної ситуації на дорозі.

"Це дає можливість швидко зреагувати на якусь непередбачувану ситуацію. Якщо ти їдеш 120-140 км/год, то наслідки можуть бути непередбачувані", каже Дмитро

За словами адвоката Андрія Піпка, така фото-відеофіксація порушує конституційні права громадян, зокрема суперечить статті 61 "індивідуальна відповідальність".

"Чому громадяни мають доказувати свою невинуватість, оскільки є конституційний принцип що ніхто не зобов'язаний доказувати свою невинуватість. А тапер виходить що держава переклала цю відповідальність на громадян, що вони мають доказувати що за кермом були не вони, що власник, на таких то підставах, передав своє авто іншій людині. Для тих тих громадян, які керють траспортами на іноземних номерах, вони можуть літати під 200 оскільки штраф буде приходити на тих хто ввіз авто в Україну", — пояснив адвокат Андрій Піпка.

Адвокат додає, оскаржувати такі адмін протоколи можна, але тут теж є свої мінуси.

"Оскаржувати можна якщо є порушення при складанні відповідної посатнови. Зокрема, чи зафіксовано ідинтифікуючі ознаки транспортного засобу, чи міститься там QR-код з посиланням на те, де можна відслідкувати фотографії, чи на тих фото є розбірливо видно номерний знак транспортного засобу. Такв позовні заяви сплачуються судовим збором, це 454 гривні", — каже Піпка.

Окрім камер відеофіксації при в'їзді та виїзді з Вінниці, порушення швидкості поліцейські фіксуватимуть і з допомогою приладу TruCam.

Що відомо:

  • Камери мають розпізнавати номери автомобіля, а штраф за порушення швидкісного режиму надходитиме власникові. Про зйомку попереджатимуть дорожні знаки;
  • Наразі автоматично фіксують правопорушення 97 приладів контролю, які розташовані у містах Житомир, Запоріжжя, Київ, Кропивницький, Кривий Ріг, Львів, Мелітополь, Харків, Черкаси, Чернігів, та Волинській, Житомирській, Кіровоградській, Київській, Львівській, Миколаївській, Чернігівській, Одеській, Полтавській областях.
На початок