В ОДА об’єднали два департаменти: департамент сім’ї, молоді і спорту і департамент культури

В ОДА об’єднали два департаменти: департамент сім’ї, молоді і спорту і департамент культури

В ОДА об’єднали два департаменти: департамент сім’ї, молоді і спорту і департамент культури оригінал

Новий департамент культури, молоді та спорту створюють в облдержадміністрації. Нині діючий департаменту сім’ї, молоді і спорту приєднали до департаменту культури і туризму. Таке розпорядження підписав голова облдержадміністрації Андрій Прокопенко. Як сказав Суспільному керівник департаменту інформдіяльності Ігор Слезко, коментувати об’єднання департаментів в облдержадміністрації не будуть. Андрій Прокопенко сьогодні у відрядженні у Києві, слухавку не бере. Його заступник Андрій Подорван, зі слів Ігоря Слезка, коментувати теж не буде, посилаючись на зайнятість. За його словами, вся необхідна інформація є на сайті ОДА. Згідно з цією інформацією, новий департамент виконуватиме такі завдання, цитуємо:

«Основні завдання Департаменту – забезпечення реалізації державної політики у сфері культури та мистецтв, охорони культурної спадщини, музейної справи, державної мовної політики, туризму, у молодіжній сфері, у сфері національно-патріотичного виховання, фізичної культури і спорту, кінематографії, міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин на території Чернігівської області».

У департаменті культури, молоді та спорту створять профільне управління з питань фізичної культури і спорту з відповідними відділами. Таке рішення зумовлене, цитуємо, «необхідністю покращення управління процесами у сфері культури, молоді, фізичної культури та спорту, а також неодноразовими зверненнями щодо важливості якісних змін у роботі Департаменту сім’ї, молоді та спорту», йдеться у повідомленні на сайті.

Директор департаменту культури і туризму, національностей і релігій Олександр Левочко сьогодні у відрядженні, коментувати приєднання департаменту до його структури телефоном відмовився. Сказав, готовий зробити це на камеру завтра. Директорка ж департаменту сім'ї, молоді та спорту Ніна Лемеш у телефонній розмові повідомила, що володіє тією ж інформацією, що є на сайті. 12 лютого у коментарі Суспільному Ніна Лемеш розповіла, що її під тиском змушували написати заяву на звільнення, а на місце свого заступника взяти Андрія Шемця, інакше департамент реорганізують.

«Була Андрієм Федоровичем Подорваном мені озвучена така інформація, що я маю звільнити свого заступника, Швидку Олену Петрівну, і на її місце має прийти Шемець Андрій Миколайович, я зараз прізвища всі називаю. Якщо не відбудеться цього, то відбудеться зміна структури департаменту», - сказала Ніна Лемеш.

Молодь, національно-патріотичне виховання, фізкультура і спорт має відійти в структуру департаменту культури, що, на мій погляд, величезні ризики.

«Сфера фізкультури і спорту не така проста, як здається на перший погляд. Це велика кількість людей – амбітних, результативних, які вважають свій вид спорту вище всього».

У нас починаються якісь рухи, причому, я розумію, десь від моєї позиції і самого прізвища Лемеш.

Того ж дня заступник голови облдержадміністрації Андрій Подорван реорганізацію департаменту сім’ї, молоді та спорту прокоментував так.

«У планах знищувати цей департамент нема. Варіанти реформування розглядаються щодо всіх департаментів, в тому числі і цього. Ми бачимо роботу цього департаменту в іншому форматі, який стосується питань витрачання коштів».

«Законодавство про місцеві державні адміністрації дозволяє керівнику державної адміністрації формувати структуру апарату і структуру департаментів так, як він це бачить щодо функціоналу і виконання певних завдань. Обговорювалося реформування всіх департаментів. Оцінюється ефективність - ми з цього року перейшли на чітку систему оцінювання ефективності роботи департаментів - тобто певний кількісний показник, наприклад, інвестиції, які мають бути заведені в область протягом року. В кінці року оцінюється ефективність – неефективність, робляться кадрові чи інші організаційні висновки», - сказав Андрій Подорван.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди