Золоту, срібну та дві бронзові медалі здобули запорізькі тхеквондисти на змаганнях в Естонії Фото: Суспільне Запоріжжя

Тхеквондисти запорізького спортивного клубу “Мотор Січ” провели перше тренування після повернення зі змагань в Естонії, де з 24 по 29 серпня відбулися чемпіонат Європи серед дітей та міжнародний рейтинговий турнір класу “G-1”. Золоту медаль здобув там Максим Маненков, срібну та бронзову — Іван Авраменко, також бронзова у Тараса Мальченка.

Після повернення спортсменів до Запоріжжя, під час їхнього першого тренування 3 вересня, з ними поспілкувалися кореспонденти Суспільного.

Для Івана Авраменка — наймолодшого вихованця Андрія Яковлева — участь у двох поспіль турнірах стала, на його думку, найбільш вдалою. Десятирічний спортсмен розповідає: на чемпіонаті Європи провів два поєдинки — один виграв, інший програв. Під час рейтингового турніру потрапив до фіналу, але програв. У підсумку — до бронзи додав срібну медаль.

"Під час цих змагань я зрозумів, що потрібно битися до кінця. Це потрібно завжди робити, тому що програв буквально на останній секунді. І на Європі, а згодом на турнірі, не було слабких суперників. Тому, це для мене певний досвід".

Золото рейтингового турніру у ваговій категорії до 45 кілограмів у Таллінні виграв Максим Маненков. Чемпіон світу 2019 року серед кадетів, разом із перемогою, також здобув ліцензію для участі у майбутньому чемпіонаті континенту серед юніорів.

"Я вперше був у Таллінні. Нового багато чого було. Погода там своєрідна. Після 30-градусної спеки у Запоріжжі там ходили у теплих речах, адже було близько 15 градусів та було доволі прохолодно. Загалом турнір для мене був не важким. Швидше, тренувальним перед чемпіонатом Європи, але змагальна практика мені не завадить".

Два тижні, аби попрацювати над помилками, матиме 22-річний майбутній магістр Запорізького Національного університету Тарас Мальченко. Спортсмен продовжує поєднувати навчання за фахом юриста й заняття спортом. Каже, у столиці Естонії планував здобути медаль вищого ґатунку, ніж бронза. Виправити ситуацію спробує у Туреччині, де наприкінці вересня відбудеться ще один рейтинговий турнір класу “G-1”.

"Були націлені на золото. Грамотно підходили у підготовці з планування боїв. Але вийшло так, що тактика, яку обрали із тренером спрацювала не повністю. Загалом провів три поєдинки — перший виграв у свого товариша у збірній — Василя Котяша, потім подолав опір представника Нідерландів, а у півфіналі програв спортсмену зі Швеції. До речі, шведа я перемагав у 2019 році. Цього разу не вийшло".

Тренер із тхеквондо Андрій Яковлев відзначив прогрес вихованців протягом цього року, зокрема Максима Маненкова, який перейшов до більш дорослої вікової категорії. За пів року, за словами тренера, спортсмен у світовому рейтингу серед юніорів з 30-го місця піднявся на 13 сходинку.