Через обмаль опадів воду в оселі житомирян можуть подавати погодинно

Через обмаль опадів воду в оселі житомирян можуть подавати погодинно

Через обмаль опадів воду в оселі житомирян можуть подавати погодинно

Рівень води у водосховищі "Відсічне" поблизу Житомира – на критично низькій позначці. Про це Суспільному Житомир розповіла інженерка Житомирводоканалу Тамара Ступакова.

За її словами, якщо найближчим часом не буде дощу чи снігу, то воду в оселі житомирян через міську водомережу доведеться постачати погодинно.

Поблизу Житомира існує два водосховища – верхнє і нижнє. У верхньому, яке в Денишах створюють запас води. Звідти вода через відкритий донник у потрібних ємностях подається річкою до нижнього водосховища "Відсічне", яке ближче до Житомира. За словами Тамари Ступакової, сьогодні у Денишах рівень води на 2 метри нижчий від встановленої позначки. А це критичний рівень, який впливає на якість води.

Тамара Ступакова: "На сьогодні рівень води у водосховищі набагато менший, ніж потрібно. Якщо повне водосховище, то в ньому води 13 мільйонів кубічних метрів. І цього достатньо більше, як на півроку. А зараз є всього біля 10 мільйонів води, то це на 4 місяці. І якщо зменшується рівень води, то погіршується її якість".

Щотижня тут відбираються проби води, щоб контролювати її якість.

Інженер Житомирводоканалу Ілля Подзюбанчук розповів, що деякі показники стану води визначаються прямо на місці. Наприклад, такі як температура і вміст на кисень. Вміст на кисень характеризує рівень забрудненості водойми.

У водосховище "Відсічне" вода надходить із Денишів. Тут вода проходить грубу очистку через високошвидкісні фільтри дезінфікується. І двома водогонами надходить на другий підйом, де обробляється реагентами і подається у розподільчу мережу міста. Через відсутність опадів запас води на водосховищі на 40-45 днів.

Тамара Ступакова сказала, що повне водосховище 8 мільйонів метрів кубічних води, а на сьогодні є лише 3 мільйони. і це практично на 45 днів. Тому вихід є: вода населенню буде подаватися погодинно.

Відібрані проби води проходять аналіз у лабораторії Житомирводоканалу.

Керівниця лабораторією КП "Житомирводоканал" Олена Слободенюк: "У цьому році через відсутність опадів у нас погіршилась якість води за такими показниками як каламутність, кислотність. Ми тримаємо ситуацію під контролем. І для споживачів вода подається нормальної якості".

Найшвидше робиться аналіз на кислотність і каламутність води.

Інженерка лабораторії Аліна Кисельова розповіла, що вона щойно провела аналіз на каламутність води. Він визначається міліграм на літр. Отже, результати по Денишах: каламутність 3,7 на літр, по "Відсічному" - 6,7. Біля плотини - 10,4. Ми очищуємо, додаємо реагенти, і в міський водогон надходить вода в межах норми 0,9 каламутності".

Результати досліджень на мікробіологічні показники – у наступних випусках новин.

Автор сюжету Володимир Шолдрук

Камера Віктор Підвисоцький

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди