Пересувна еколабораторія відреагувала на 51 звернення запоріжців

Пересувна еколабораторія відреагувала на 51 звернення запоріжців

Пересувна еколабораторія відреагувала на 51 звернення запоріжців

На 51 звернення від запоріжців відреагувала пересувна еколабораторія й зробила замірювання повітря з початку лютого цього року. Заявки до лабораторного Центру МОЗ України надходили за допомогою контакт-центру «15-80». Цю систему у Запоріжжі було впроваджено місяць тому. Її переваги та недоліки, а також, проблеми створення ефективної системи контролю за довкіллям обговорили представники міської влади та громадських організацій Запоріжжя на засіданні постійної екологічної комісії.

Валерій Еделєв, радник Запорізького міського голови

Валерій Еделєв, радник Запорізького міського голови

«Час на реагування – не більше 24-х годин – взятий співробітниками еколабораторії за основу. За цей час формується маршрут, спеціалісти виїжджають на місця і роблять вимірювання. Далі їхні результати передаються знову на службу 15-80. Оператор дзвонить заявнику і озвучує їх. Повідомляє також, чи перевищують показники нормативи», – розповів радник Запорізького міського голови Валерій Еделєв.

Ольга Гаврікова, заступниця директора запорізького лабораторного центру міністерства охорони здоров’я України

Ольга Гаврікова, заступниця директора запорізького лабораторного центру міністерства охорони здоров’я України

«Ми формуємо інформацію, направляємо через програму, за допомогою якої працюємо з контактним центром «15-80», і оператор зачитує висновки санітарного лікаря особі, яка звернулась зі скаргою щодо атмосферного повітря, поверхневих водойм чи якогось іншого фактору. Ми інтерпретуємо результати вимірів, які проводить наша лабораторія, у той вигляд, який буде пересічному громадянину зрозумілий», - розповіла заступниця директора запорізького лабораторного центру міністерства охорони здоров’я України Ольга Гаврікова.

Ірина Пірогова, голова Запорізької філії Всеукраїнської екологічної ліги

Ірина Пірогова, голова Запорізької філії Всеукраїнської екологічної ліги

«Оперативність не задовольняє нас зараз. Але для того, щоб зрозуміти, що це не та оперативність, яка потрібна, треба було пройти ось той шлях – ті 24 години, і та лабораторія, котра не завжди приїжджає під час саме смороду. Ми ж всі розуміємо, що викид може тривати 20-30 хвилин. Але одне слабке з’явилось, і ми починаємо працювати, щоб оце слабке місце прибрати. Що отримуємо зараз? Отримали інформацію, що на Волгоградській показники перевищені, людина не може звернутися до екоінспекції, тому на це немає дозволу на рівні законодавства. А екоінспекція в свою чергу, якщо отримала в повітрі перевищення, не може ніяк вплинути на забруднювача. І все – пересічна людина опинилася в вакуумі. Що далі робити?» - наголосила голова Запорізької філії Всеукраїнської екологічної ліги Ірина Пірогова.

Присутні на комісії обговорили питання створення інформаційно-аналітичного центру, котрий в онлайн режимі надаватиме громадянам інформацію, отриману від усіх компонентів моніторингу довкілля.

«Цей центр повинні будуть створити Запорізька агломерація та Запорізька зона у відповідності до постанови Кабінету міністрів про моніторинг довкілля. На часі обговорення її впровадження, там ще багато питань, котрі потребують вирішення на державному рівні. Але це буде та система, котра дозволить зібрати до купи результати моніторингу як нашої пересувної лабораторії, так і стаціонарних постів, і, можливо, тих датчиків, котрі покажуть стан повітря на промислових підприємствах. Тобто вона включатиме багато суб’єктів» - розповіла заступниця директора запорізького лабораторного центру міністерства охорони здоров’я України Ольга Гаврікова.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди