Чи створені умови для інклюзивного навчання у вишах Хмельницького

Чи створені умови для інклюзивного навчання у вишах Хмельницького

Чи створені умови для інклюзивного навчання у вишах Хмельницького Фото: Суспільне

Про те, скільки навчається студентів із особливими освітніми потребами у вишах області, статистики немає, каже директорка Департаменту освіти, науки, молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації Олена Лошанюк. Суспільне поспілкувалося з таким студентом, який цьогоріч вступив до закладу вищої освіти та дізналося, чи створені там умови для навчання студентів з особливими освітніми потребами.

Лев Бабенко цього року вступив до гуманітарно-педагогічної академії на спеціальність «початкова освіта». Хлопець розповідає: мріє здобути ще музичну освіту, оскільки з дитинства грає на фортепіано.

"Я почав займатися з чотирьох місяців. Мені подарували електронний синтезатор. Потім я пішов до музичної школи. Мені найбільше запам’ятались "Прелюдія" Баха, "Місячна соната" Бетховена, "Рондо". Цього року я виступав на фестивалі в Кам’янці-Подільському, у фортеці. Я грав класику в жанрі рок", - каже Лев.

Класична музика припала йому до душі, оскільки намагався осмислити непросту долю кожного з композиторів, розповідає студент. Окрім музики, він полюбляє заняття спортом:

- Ми збираємося зранку, десь о 5:30, і бігаємо на стадіоні.

З одногрупниками Лев познайомився нещодавно. Він впевнений, що матиме гарних друзів.

Лев Бабенко - студент-першокурсник гуманітарно-педагогічної академії.Фото: Суспільне

Лев Бабенко - студент-першокурсник гуманітарно-педагогічної академії.

Мати хлопця Олена Бабенко каже: її син вступив до академії після 9 класу. В школі він був на індивідуальному навчанні, каже жінка, проте спілкувався з однолітками. Як до школи, так і до вишу він ходитиме пішки самостійно.

"Лев давно займається музикою. І ми шукали, де можна навчатися цьому напрямку. Хотіли в музичне училище, але там, як нам сказали, важче", - каже мати хлопця.

Ректорка академії Інна Шоробура говорить: в закладі створені умови для студентів з особливими освітніми потребами. Зокрема, облаштовані пандуси з кнопкою виклику для тих, хто пересувається з допомогою інвалідного візка.

Олена Мозолюк викладає образотворче мистецтво в дитини з особливими освітніми потребами. Каже: дитина опановує навчальний матеріал разом зі своїми однолітками-студентами. Єдине, додає, для опанування їй потрібно більше часу.

Тетяна Цегельник викладає предмети, пов’язані з методикою навчання дітей з особливими освітніми потребами. Каже: інклюзія в навчальних закладах створюється відповідно до потреб дітей.

"Якщо ця дитина з порушенням слуху, їх потрібно садити ближче. Якщо взагалі не чують – потрібно, щоб в них був асистент вчителя і різні корекційно-розвиткові заняття", - каже Тетяна Цегельник.

За словами ректорки академії Інни Шоробури, викладачі, які проводять заняття в дітей з особливими освітніми потребами, асистентів поки не потребують.

Що відомо

  • 900 учнів з особливими освітніми потребами в школах та 435 дітей в дошкільних навчальних закладах зареєстрували в області станом на кінець навчального року у 2021 році, каже директорка Департаменту освіти, науки, молоді та спорту Хмельницької облдержадміністрації Олена Лошанюк. За її словами, статистику дітей на цей навчальний рік матимуть 5 вересня.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди