"Оперувати не можна, стан погіршується": лікарка про травмованого хлопчика з Черкас

"Оперувати не можна, стан погіршується": лікарка про травмованого хлопчика з Черкас

"Оперувати не можна, стан погіршується": лікарка про травмованого хлопчика з Черкас
Суспільне Черкаси

Стан семирічного хлопчика, який із черепно-мозковою травмою 10 днів перебуває в комі в Черкаській обласній дитячій лікарні, і далі погіршується. Про це Суспільному повідомила лікарка-анестезіолог медзакладу Світлана Федченко.

За словами медикині, лікарі роблять усе можливе, однак динаміка – негативна.

"Окрім мозкової діяльності, погіршується робота всіх органів і систем. Бачимо і прояви ниркової недостатності. Він поступив до нас із самостійним диханням, нині його підтримує апарат, тиск почав знижуватися", – розповіла вона.

Враховуючи тяжкість стану хлопчика, оперувати його не можна було, додала медикиня:

"При такому ураженні мозку і нестабільній динаміці брати дитину на операційний стіл за законом заборонено".

Що відомо

  • Семирічний хлопчик поступив у лікарню 24-го серпня по "швидкій" з ознаками мозкової коми третього ступеня. "Внутрішньочерепна гематома, немає обох вух та нижньої губи, а також статевого органу. Незрозуміло, протягом якого часу дитина перебувала у такому стані. У нього глибока кома", – розповів тоді головний лікар дитячої обласної лікарні Микола Кондрацький.
  • 25 серпня стан хлопчика був стабільно важким. Діяльність мозку була наднизькою, її ледь фіксували прилади, а дихала дитина лише завдяки апарату штучного дихання, розповіли медики.
  • Як повідомила речниця Нацполіції області Зоя Вовк, за словами бабусі хлопчика, дитина отримала травми після падіння з купи цегли у дворі. Швидку вона викликала лише через кілька днів.
  • У прокуратурі відкрили та розслідують два кримінальні провадження: за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 128 та ч. 3 ст. 135 Кримінального кодексу України. Наразі з’ясовуються обставини, за яких хлопчик отримав тілесні ушкодження, призначили судово-медичну експертизу. Служба у справах дітей з’ясовує стан утримання та умови проживання дитини, перевіряють повноту виконання його батьками обов’язків щодо виховання та розвитку дитини.
  • Жінці вручили підозру за залишення дитини в небезпеці – за частиною 3 статті 135 Кримінального кодексу України.
  • Жінку триматимуть під вартою 60 діб. Судове засідання щодо обрання запобіжного заходу відбувалось у закритому режимі, оскільки, за словами підозрюваної, потерпілий є малолітнім і розголошення відомостей про нього може йому нашкодити.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Читайте також

На початок