У Токіо відкрили виставку українського петриківського розпису

У Токіо відкрили виставку українського петриківського розпису

У Токіо відкрили виставку українського петриківського розпису Посольство України в Японії

У Національному артцентрі в Токіо відкрили виставку петриківського розпису, який у 2013 році отримав статус ЮНЕСКО як всесвітня матеріальна спадщина. Захід приурочений до 30-ї річниці Незалежності України.

Токійці та гості міста зможуть побачити понад 60 робіт трьох провідних українських майстрів петриківки з України. Також вони зможуть ознайомитися зі світлинами з українським традиційним вбранням – їх зробила та підготувала українська етнофотографиня Анна Сенік.

Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на другу секретарку посольства та координаторку виставки Віолетту Удовік.

"Ми надзвичайно раді, що змогли реалізувати наймасштабнішу виставку петриківського розпису в Японії в традиційному офлайн-режимі, та ще й в такому відомому музеї", – сказав на відкритті виставки посол України в Японії Сергій Корсунський.

Одна з учасниць виставки, майстриня Галина Назаренко, вже приїздила до Токіо у 2019 році з майстер-класами, організованими під егідою посольства. Цю виставку вона вважає так само важливою для зміцнення українсько-японських культурних відносин.

Виставка триватиме до 13 вересня. Очікується, що на неї завітають понад 10 тисяч людей.

Що відомо

  • Петриківський розпис, або "петриківка" — українське декоративно-орнаментальне народне малярство, яке започаткували в селі Петриківка Дніпропетровської області.
  • Вважається, що він походить від селянського хатнього стінопису, який був притаманний різним регіонам України у різні періоди, але який всюди мав свої особливості.
  • Перші зразки ікон з наддніпрянським орнаментом, який вважають прообразом петриківки, датуються кінцем 18 століття.
  • Характерною особливістю розпису є рослинні візерунки та створення небувалих у природі форм квітів, які народжуються в результаті уважного спостереження за місцевою флорою. Їх часто поєднують з птахами, рідше – з людьми та тваринами, які мають фантастичний вигляд.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше