Паперові листки непрацездатності відтепер не видають у лікарні Святого Мартина в Мукачеві

Паперові листки непрацездатності відтепер не видають у лікарні Святого Мартина в Мукачеві

Паперові листки непрацездатності відтепер не видають у лікарні Святого Мартина в Мукачеві Суспільне Закарпаття

Паперові лікарняні з 1 вересня не видають у лікарні Святого Мартина у Мукачеві. Їх повністю замінили на електронні. Це Суспільному підтвердив директор Євген Мешко.

За його словами, три місяці медики оформляли їх у тестовому режимі, видавали і паперові, але тепер їх у закладі відмінили. Електронні, за бажанням, можна теж видрукувати, але на роботу їх приносити не треба. Вся інформація має бути в особистому кабінеті на вебпорталі Електронних послуг Пенсійного фонду.

Як видають електронні лікарняні в Мукачеві

Лише електронні листки непрацездатності відтепер видає в лікарні Святого Мартина завідувачка відділу невідкладних станів Марина Зігора. За її словами, до 1 вересня вони вже робили це в тестовому режимі. За останній тиждень серпня, тобто в перехідний період, у цьому відділенні видали 20 таких листків.

Паперові листки непрацездатності відтепер не видають у лікарні Святого Мартина в МукачевіСуспільне Закарпаття

Марина Зігора розповіла про послідовність створення медичного висновку про тимчасову непрацездатність: "Маємо віконечка в єдиному реєстрі "медичний висновок". І починаємо взаємодіяти. "Новий медичний висновок" — "Тимчасова непрацездатність". Нам автоматично система підтягує випадок, на який ми прикріплюємо тимчасову непрацездатність. Створюємо замовлення на листочок. Заявка йде в роботу".

Загалом 225 працівників після пройденого навчання можуть видавати електронні листки непрацездатності, — повідомив директор лікарні Святого Мартина Євген Мешко.

"Переваги в першу чергу для пацієнтів, тому що їм зараз не потрібно бігати з паперовими лікарняними. Іноді десь печатка недобра, іноді хтось забув підпис поставити. І плюс їх потрібно забирати, десь почекати, десь ще не виписали, носити в бухгалтерію і т.д. Для лікарів так само це з одного боку зручно, з іншого будь-які зміни створюють тимчасові незручності. Зараз додалися обов’язки для лікарів створювати ці медичні висновки, тому що раніше саме виписуванням паперових лікарняних займалися більше медичні сестри", — розповів Євген Мешко.

Паперові листки непрацездатності відтепер не видають у лікарні Святого Мартина в МукачевіСуспільне Закарпаття

Яка ситуація з переходом до нової системи на Закарпатті

Близько 120 медичних закладів Закарпаття зареєструвалися на платформі національної служби здоров’я, щоб навчитися створювати електронні листки непрацездатності, розповів директор департаменту охорони здоров’я ОДА Анатолій Пшеничний.

"Із тих 115-117 ідентифікованих закладів майже 2,5 тисячі лікарів внесли в систему, але спілкуючись із керівниками закладів не всі 2,5 тисячі можуть видавати лікарняні. Тобто там включені й рентгенологи, лікарі ультразвукової діагностики, тобто бралася загальна інформація. Сьогодні ми маємо 700 лікарів, які працюють в цій системі. Понад 6000 тисяч виданих або спроби виданих електронних лікарняних. Близько 3000 тисяч в серпні", — розповів Анатолій Пшеничний.

Чому в МОЗ дозволили видавати паперові лікарняні до жовтня

Усі медзаклади України мали припинити видавати паперові листки непрацездатності 1 вересня.

Паперові листки непрацездатності відтепер не видають у лікарні Святого Мартина в МукачевіСуспільне Закарпаття

Директорка цифрових трансформацій в охороні здоров'я МОЗ Марія Карчевич розповіла: "З 4 червня в Україні був впроваджений процес перехідної моделі по впровадженню електронних лікарняних. Заклади охорони здоров’я мали можливість формувати як електронні медичні висновки про тимчасову непрацездатність і так само видавати паперові листки непрацездатності. Важливо, власне, запровадити повноцінний перехід на впровадження електронних лікарняних із 1 жовтня для того, аби було більше часу й можливості на ознайомлення з новими процесами усіх сторін".

Щоб у людей не було затримок в отриманні виплат на час непрацездатності, за словами Марії Карчевич, вирішили дозволити видавати паперові листки до 1 жовтня.

Читайте нас у Telegram, Viber та Іnstagram

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди