Продовжили перехідний період: які медзаклади на Полтавщині готові видавати е-лікарняні

Продовжили перехідний період: які медзаклади на Полтавщині готові видавати е-лікарняні

Продовжили перехідний період: які медзаклади на Полтавщині готові видавати е-лікарняні Суспільне Полтава

У двох зі ста медзакладів Полтавщини не видають електронні лікарняні. Про це Суспільному розповів виконувач обов'язків директора обласного департаменту охорони здоров'я Юрій Курилко. Оформлювати листи тимчасової непрацездатності у такій формі, замість друкованих, мали б від 1 вересня.

Сімейна лікарка Вікторія Ліфрідова 1 вересня вперше оформила своїй пацієнтці електронний лікарняний лист про тимчасову непрацездатність. Вона працює у полтавській лікарні.

"Це зайняло буквально хвилин п’ять-сім. Це швидко все робиться. І для пацієнта це зручно, бо швидко. Тому електронні лікарняні це непогана ідея. Особисто мені дуже подобається, якщо воно все буде ідеально працювати, як описано, то буде радість усім. Можуть єдине, що бути перебої з Інтернетом, чи програмою", – говорить сімейна лікарка Вікторія Ліфрідова.

Продовжили перехідний період: які медзаклади на Полтавщині готові видавати е-лікарняніСуспільне Полтава

Лікарка вперше оформлює електронний лікарняний лист

З 1 вересня у медзакладі, де працює жінка, які і в інших, листи тимчасової непрацездатності мали б оформлювати лише так. Це тому що із 4 червня до 1 вересня в Україні тривав перехідний період із друкованих на електронні лікарняні. За цей період в обласній стоматологічній лікарні оформили один такий документ.

"У нас профільний заклад. Тому ми дуже мало видаємо лікарняних листків. Наприклад, за серпень місяць, їх видали всього три. 30 вересня пацієнт до нас звернувся, і у понеділок (30 вересня – ред.) ми видали лист про тимчасову непрацездатність. У нього була декларація (із сімейним лікарем – ред.), ми його внесли в єдину базу. Пацієнт отримав повідомлення, що йому створили медичний висновок", – розповідає заступниця головного лікаря з медичної частини обласного центру стоматології Наталія Лупаца.

Продовжили перехідний період: які медзаклади на Полтавщині готові видавати е-лікарняніСуспільне Полтава

Обласна стоматологічна лікарня

"Буде зручніше тому, що ми вже взагалі переходимо на електронні документообіги, будь-яку довідку можна також отримати, тому, я думаю, це буде зручно", – каже полтавка Дарія Горкун.

Нині в області видавати електронні лікарняні листи готові 98 комунальних медзакладів, каже Юрій Курилко.

"Переведення паперової форми лікарняного на електронну почалося три місяці тому. 100 закладів у нас є. В принципі вони готові усі. Але відтерміновано два заклади: наркологічний та психологічний", – повідомляє виконувач обов'язків директора обласного департаменту охорони здоров'я Юрій Курилко.

За словами Юрія Курилка, систему доопрацьовують, бо вона недостатньо захищена, щоб заповнювати туди персональні дані пацієнтів таких закладів.

Продовжили перехідний період: які медзаклади на Полтавщині готові видавати е-лікарняніСуспільне Полтава

Обласна психіатрична лікарня

"У зв’язку з тим, що дана процедура відтермінувалася, ми ще таких лікарняних нікому не видавали. Нам повідомили, що станом на сьогодні питання із захистом персональних даних наших пацієнтів вирішене. Програма буде захищати. Є спеціальна схема, за якою ми видаватимемо лікарняні. Пацієнт надаватиме згоду через свій мобільний телефон, і всі ці дані захищені. Вони будуть вноситися у базу тільки з дозволу самого пацієнта. Цей місяць наш заклад видаватиме паперові лікарняні за старою схемою", – говорить виконувач обов'язків головного лікаря обласної психіатричної лікарні Віктор Волошин.

В області 2,5 тисячі лікарів пройшли навчання та готові працювати із системою видачі електронних лікарняних, говорить Юрій Курилко.

"Кілька років тому у нас діяв проєкт Світового банку. Тоді нам вдалося комп’ютеризувати та інформатизувати нашу галузь. Була придбана на кожне лікарське місце в області комп’ютерна техніка, був підведений до кожного закладу Інтернет", – каже виконувач обов'язків директора обласного департаменту охорони здоров'я Юрій Курилко.

Продовжили перехідний період: які медзаклади на Полтавщині готові видавати е-лікарняніСуспільне Полтава

Нині в області видавати електронні лікарняні листи готові 98 комунальних медзакладів

Видавати електронні лікарняні мають із 1 жовтня, каже керівниця директорату з розвитку цифрової трансформації Міністерства охорони здоров'я Марія Карчевич.

"Ми продовжили цей перехідний період ще на місяць для того, щоб відбувся більш плавний перехід і краща адаптація усіх сторін, які дотичні до формування цих електронних лікарняних. За кількістю закладів, які вже працюють (з електронними лікарняними – ред.) – це 2 262 заклади. Загальна кількість закладів, які здійснюють експертизу тимчасової непрацездатності, – це трішки більше трьох тисяч", – повідомляє керівниця директорату з розвитку цифрової трансформації Міністерства охорони здоров'я Марія Карчевич.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди