92% медичних закладів Вінниччини готові перейти на електронні лікарняні

92% медичних закладів Вінниччини готові перейти на електронні лікарняні

92% медичних закладів Вінниччини готові перейти на електронні лікарняні
Суспільне Полтава

92% мед закладів Вінниччини готові перейти на електронні лікарняні. Здебільшого це заклади первинної ланки. Про це Суспільному розповіла заступниця директорки обласного департменту охорони здоров'я Тетяна Бондаренко.

Водночас, медики продовжують планувати і паперові варіанти. Бо коли почали працювати з електронними, виникли нюанси з пенсіним фондом і соцстрахом — каже Бондаренко.

"Щодня ідуть перемовини з цими установами, щоб люди не втратили свої гроші. Є певні особливості в роботі в електронній системі, що радикально відрізняється з роботою з пеперовим варіантом, тому і системі охорони здоров’я і пенсійному фонді треба звикнути з цим працювати", — розповідає Бондаренко.

Повний перехід на електронні лікарняні з першого вересня не відбудеться. Не всі лікарі опанували систему. У МОЗ підготували наказ про перенесення дати відмови від паперових лікарняних. Орієнтовно це відбудеться 1-го жовтня.

Що відомо

  • Станом на 1 червня Фонд соціального страхування заборгував українцям 3,11 мільярда гривень "лікарняних".
  • 3 лютого Верховна рада підтримала постанову про запровадження електронного реєстру листків непрацездатності (електронних лікарняних). Е-лікарняні мали запрацювати на початку 2021 року.
  • У 2020 році 13 мільйонів українців отримали електронну медичну картку за програмою цифровізації системи охорони здоров'я.

На початок