На Полтавщині розпочали навчання майже 13 тисяч першокласників

На Полтавщині розпочали навчання майже 13 тисяч першокласників

На Полтавщині розпочали навчання майже 13 тисяч першокласників Суспільне Полтава

На Полтавщині цього року вперше до шкіл пішли майже 13 тисяч дітей. У кожному класі може бути щонайменше п'ятеро учнів, щонайбільше – 30 учнів. Урочисті лінійки для школярів рекомендували влаштовувати надворі, розповіла Суспільному начальниця відділу обласного департаменту освіти Ірина Бурлакова.

Цього року у селі Полузір’я Мачухівської громади п’ятеро першокласників. Загалом у школі 81 учень та 18 учителів, каже директорка.

"Найменший клас – це п’ять учнів, а найбільший клас – це десять учнів. Підвозяться із села, що поряд, – Судівка", – каже директорка Полузірського НВК Валентина Гаража.

На Полтавщині розпочали навчання майже 13 тисяч першокласниківСуспільне Полтава

У школі села Полузір’я Мачухівської громади п’ятеро першокласників

Після лінійки учні починають навчання. Урок і в першокласників. Для дітей близько місяця готували класну кімнату за вимогами "Нової української школи".

"Треба, щоб були усі зони, усі осередки, повністю йде в ігровій формі все, перероблялося, переклеювалося. Якщо багато дітей, то багато можна чого зробити, на групи поділити, працювати з ними. А коли менше дітей, то, звичайно, більше й уваги приділяєш. Коли маленькі класи, то біля кожної дитини ми, як мама. Кожній допоможемо, кожній розкажемо", – каже учителька початкових класів Світлана Тернова.

На Полтавщині розпочали навчання майже 13 тисяч першокласниківСуспільне Полтава

Свято 1 вересня у Полузірській школі

Школа у селі Полузір’я – одна із п’яти у Мачухівській громаді. У всіх – 66 першокласників та понад 600 учнів загалом, каже голова громади.

"Не важливо, чи там п’ять учнів, чи 25, ми створили для всіх однакові умови, боремося за кожного учня. У нас немає бажання і будь-яких думок навіть на сьогодні про те, що якусь школу, якийсь клас треба закривати. Десь близько 60% бюджету нашої громади йде на гуманітарний відділ, на утримання і забезпечення наших навчальних закладів", – розповідає голова Мачухівської громади Валерій Білокінь.

На Полтавщині розпочали навчання майже 13 тисяч першокласниківСуспільне Полтава

У сільських школах Полтавщини цього року понад 3 600 учнів перших класів

"1 вересня 2021-го року освітній процес в області розпочнеться в 525 закладах загальної середньої освіти. Прогнозована кількість учнів 2021–2022-го навчального року – близько 137 тисяч осіб. Ми очікуємо, що в перших класах розпочнуть заняття 12 793 дитини. Порівняно з минулим роком ця цифра складала 13 631 першокласник", – повідомляє начальниця відділу обласного департаменту освіти Ірина Бурлакова.

За словами Ірини Бурлакової, у сільських школах цього року понад 3 600 учнів перших класів.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди