Канада вперше за дев'ять років перемогла на чемпіонаті світу з хокею серед жінок. Як це було: фото IIHF

Перемога стала історичною для Дауст і Пулен, а для однієї з хокеїсток – навіть травматичною.

У канадському Калґарі завершився чемпіонат світу з хокею серед жінок. У найвищому дивізіоні розіграли медалі в "золотому" та "бронзовому" фіналах. Канада зуміла "розмочити" тривалу серію поразок на чемпіонатах світу та вперше за дев'ять років завоювати титул.

У напруженому фіналі на домашньому льоду канадки обіграли чинних чемпіонок світу – збірну США з рахунком 3:2. Визначати переможниць довелося в овертаймі.

Американкам не вдалося взяти реванш за програш Канаді на груповій стадій, де вони крупно поступилися 1:5. Проте цього разу гра була значно конкурентнішою.

Як відбувався матч

У першому періоді американки вирвалися вперед з рахунком 2:0. На десятій хвилині забила нападниця "Ванке Рейз" Алекс Карпентер, а вже за три хвилини оформила дубль.

Проте в другому періоді канадки нівелювали перевагу США та зрівняли рахунок. Першою вивела на табло господарок змагань форвардка "Торонто" Браянн Дженнер, поціливши ворота суперниць на 25-ій хвилині. Майже одразу другу шайбу закинула її партнерка за клубом, канадка Джеймі Лі Раттрей.

Жодній із команд не вдалося вирішити долю поєдинку в третьому періоді, тому гра перейшла в овертайм. Уже там героїнею матчу стала капітанка збірної Канади Марі-Філіп Пулен, яка виступає за "Монреаль". Її гол за хвилину до завершення додаткового часу приніс Канаді довгоочікуване "золото" чемпіонату світу.

Перемога стала другою в кар'єрі Пулен та першою за дев'ять років. Тепер вона єдина хокеїстка в історії, чий гол тричі приносив команді перемогу. Також вона забезпечувала чемпіонство Канаді на Олімпійських іграх у 2010 і 2014 роках.

хокейIIHF

Святкування Блейр Тернбулл

Одна з хокеїсток – Блейр Тернбулл, яка представляє місцевий "Калґарі" – святкувала так завзято, що отримала травму вже після матчу. Згодом гравчиня приєдналася до церемонії нагородження на ношах і з перев'язаною ногою.

Для неї це перше "золото" в кар'єрі.

хокейIIHF

Травмована Тернбулл на нагородженні

Що означає поразка США

Збірна США не програвала чемпіонат світу з 2013 року. Востаннє американки лишалися зі "сріблом" у 2012-му, коли також програли Канаді.

Крім того, США поступилися "кленовим" у фіналі Олімпійських ігор-2014 у Сочі, але надалі були непереможними на найвищому рівні змагань – до цього чемпіонату.

Тим не менше, команді вдалося створити й позитивну історію на турнірі. Їхня гравчиня Гіларі Найт оновила світовий рекорд за кількістю голів за всю історію участі в чемпіонатах світу.

Нападниця "Міннесоти", а також олімпійська чемпіонка та восьмиразова чемпіонка світу, додала до свого списку ще чотири голи. Загалом за кар'єру вона забивала на чемпіонатах світу 47 разів і на цьому турнірі перевершила за цим показником попередню рекордсменку, американку Каммі Ґранато (44 голи).

хокейIIHF

Кендалл Койн Шофілд заспокоює Керолайн Гарві

Що означає перемога Канади

Титул 2021-го став 11-м у історії Канади. Вони виграли перші вісім титулів поспіль з моменту заснування жіночого чемпіонату світу. Потім – ще один у 2007-му. А востаннє перемагали в 2012 році.

Загалом на рахунку Канади тепер – 20 медалей чемпіонатів світу, з них – вісім срібних і одна бронзова. Команда, починаючи з 1990 року, ще ніколи не поверталася зі світової першості без нагород і лише раз не виходила до "золотого" фіналу: на минулому чемпіонаті 2019 року, де в боротьбі за "бронзу" здолала Росію.

На додачу 15-й номер Канади Мелоді Дауст, яка вперше завоювала світове "золото", цього року визнали MVP та найкращою нападницею чемпіонату.

Також гравчиня стала топбомбардиркою, заробивши 12 очок: шість голів і стільки ж передач. За кількістю голів з нею зрівнялася лише фінка Петра Ніємінен.

хокейIIHF

Мелоді Дауст із сином

Загалом перші чотири місця в рейтингу бомбардирок посіли саме предсавниці Канади. Крім Дауст, до нього потрапили Браянн Дженнер (11 очок), Наталі Спунер (9) та Марі-Філіп Пулен (9).

Фінляндія тим часом завоювала свою 14-ту медаль у історії та 13-ту бронзову. Лише раз їм вдавалося вийти до "золотого" фіналу: в 2019 році. Тоді вони поступилися збірній США.

У боротьбі за третє місце фінки обіграли Швейцарію з рахунком 3:1. Саме в цьому матчі Ніємінен наздогнала Дауст за кількістю голів, закинувши фінальну шайбу у ворота суперниць на 39-ій хвилині гри.