Підготовка до школи: як працюватимуть навчальні заклади Херсонщини в умовах карантину

Підготовка до школи: як працюватимуть навчальні заклади Херсонщини в умовах карантину

Підготовка до школи: як працюватимуть навчальні заклади Херсонщини в умовах карантину УНІАН

Як буде організовано цьогоріч навчання у школах у зв'язку із розповсюдженням коронавірусної інфекції, розказали у програмі "Сьогодні.Головне" радниця голови Херсонської облдержадміністрації Тетяна Юшко та начальниця управління освіти Херсонської міської ради Наталія Журженко.

За словами Тетяни Юшко, 1 вересня розпочнеться у очному режимі. Це визначено Законом "Про повну загальну середню освіту".

"З 1 вересня навчальний рік починається і закінчується не пізніше 1 липня з урахуванням ЗНО. Тому ми починаємо 1 вересня в очній формі і усі йдуть до школи. Цього року в області до 1 класу йде 10600 школярів, на жаль, це менше, ніж минулого року, але взагалі вся мережа закладів і кількість учнів в обласних закладах освіти тримається на тому ж рівні, що і минулого року – 111 500 учнів", - каже Тетяна Юшко.

"Цей день для дітей буде урочистим. Оскільки Херсон і область перебуває у "зеленому" зонуванні, то дотримання карантинних протиепідемічних заходів буде обов'язковим. Але заходи будуть проведені в урочистому форматі, на свіжому повітрі і батьки, і діти зможуть відвідати ці святкові заходи", - говорить Наталія Журженко.

Які варіанти навчального процесу розглядаються

Підготовка до школи: як працюватимуть навчальні заклади Херсонщини в умовах карантинуСуспільне Херсон

Тетяна Юшко говорить, якщо ситуація буде погіршуватися, Міністерством освіти і науки визначено три форми навчання: очна, яка розпочнеться з 1 вересня, змішана – це очна і дистанційна, або суто дистанційна.

"На сьогоднішній день налаштовані всі заклади освіти з урахуванням усіх протиепідемічних заходів. Заклади освіти і засновники приділили цьому велику увагу. Ми придбали велику кількість засобів для організації цього навчання. Будемо дивитися по ситуації", - каже Юшко.

"У нас місто забезпечене усіма необхідними засобами. Ми отримали державну субвенцію близько 4 млн. грн., близько 800 тис. грн. виділила міська рада, тому у нас немає нестачі санітарних засобів", - говорить Наталія Журженко.

Як буде організоване перебування дітей у навчальному закладі

Підготовка до школи: як працюватимуть навчальні заклади Херсонщини в умовах карантинуFreeradio

"У школі відкриті входи-виходи, щоб дітки не скупчувалися саме під час заходу до будівлі школи, нанесено розмітку, визначено класи постійного перебування, щоб діти менше пересувалися поміж класами. Так само вони розведені у часі для прийому їжі. Не допускається більше, ніж 4 дітей за одним столом у їдальні. Все спрямоване на те, щоб зробити перебування дітей у школі безпечним. Групи подовженого дня формуватимуться у звичному режимі за запитом батьків і на групи подовженого дня розповсюджуються всі протиепідеміолоічні заходи", - говорить Наталія Журженко.

Вакцинація вчителів

Підготовка до школи: як працюватимуть навчальні заклади Херсонщини в умовах карантинуфото ілюстративне/UNICEF UKRAINE

"Щодо вакцинації вчителів, то тут ситуація рухається постійно. Якщо зранку було 60 % вакцинованих, то станом на вечір – уже 63% вакцинованих вчителів. Якщо врахувати, що вони зараз виходять з відпусток, то ця цифра зростатиме швидше", - каже начальниця управління освіти.

"Середній показник по області – більше 70%, у нас є територіальні громади, у яких 80% і більше вакцинованих вчителів. Є громади, у яких 40-60%, але цей показник щоденно збільшується. Ми налаштовуємо усіх на те, що відповідно до вимог, якщо станеться так, що ми перейдемо у помаранчеву зону, заклади зможуть працювати при наявності 80% вакцинованих вчителів", - говорить Тетяна Юшко.

Нове у шкільному харчуванні

Підготовка до школи: як працюватимуть навчальні заклади Херсонщини в умовах карантинуУніан

Наталія Журженко розказала, що Міністерство відтермінувало перехід до нового шкільного харчування на 1 січня 2022 року.

"Якщо говори ти саме про якість продуктів, то перше, що ми можемо зазначити – це пониження рівня цукру і солі у продуктах, зменшення кількості цукрук у солодких напоях, будуть заборонені такі напої, як кава, сильногазовані напої з високим вмістом цукру. Заборонені сосиски, консерви, тобто такі продукти харчування, які піддавалися терміній обробці під високою температурою або містять в собі якісь шкідливі речовини для здоров'я дітей. Обов'язково збільшиться раціон у фруктах, овочах, обмеженим буде вживання картоплі", - каже Журженко.

Начальниця управління освіти додала, що за літо капітально відремонтували харчоблоки у шести садочках та у 5 школах.

Як змінилася мережа закладів освіти в області у 2021 році

Підготовка до школи: як працюватимуть навчальні заклади Херсонщини в умовах карантинуСуспільне Херсон

Тетяна Юшко говорить, було ліквідовано 3 заклади освіти. Це малокомплектні школи, у яких навчалося менше 62 учнів. Також реорганізували 17 закладів.

"На сьогодні у нас буде працювати 383 заклади освіти по всій обалсті. Це 20 початкових шкіл, 34 гімназії. Буде працювати 10 ліцеїв з гімназіями, але без початкової школи. Таким чином мережу приводимо у відповідність до контингенту, до потреб громади з урахуванням усіх можливостей", - каже Тетяна Юшко.

Ольга Петренко.

Читайте також:

  • Підготовка до школи: скільки у Херсоні коштує зібрати першокласника;
  • Підготовка до школи: в одному з херсонських закладів освіти вакцинувались 90 відсотків вчителів;
  • Підготовка до школи: як у Херсоні навчатимуть дітей в інклюзивних класах;
  • Підготовка до школи: як буде організовано харчування учнів на Херсонщині.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди