У Запоріжжі виник конфлікт між головами ОСББ та "Запоріжгазом" через укладання договорів

У Запоріжжі виник конфлікт між головами ОСББ та "Запоріжгазом" через укладання договорів

У Запоріжжі виник конфлікт між головами ОСББ та "Запоріжгазом" через укладання договорів Суспільне Запоріжжя

Компанія “Запоріжгаз” вимагає укладати договори на технічне обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж із головами ОСББ. Ті, своєю чергою, кажуть, що не можуть одноосібно приймати рішення про укладення таких договорів та пропонують укладати договори поквартирно.

Про це кореспонденту Суспільного Запоріжжя Валентину Пересипкіну 29 серпня повідомили учасники колективних зборів — голови співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів. За їхніми словами, у разі відмови укладати такі договори, будинки відключають від газопостачання, або подовжують терміни аварійних ремонтів мереж.

Запорожгаз та ОСББЗбори голів ОСББ Запоріжжя, фото: Суспільне Запоріжжя

Жителі сьомого під'їзду будинку на проспекті Маяковського 3-а у Запоріжжі без газу шосту добу, розповідає мешканець будинку Роман Пономаренко.

"З четверга минулого тижня у нас немає газу. У мене двоє дітей. Живемо з бабусею, вона взагалі нервує. Ми не можемо готувати їжу, а, головне, ніхто в “Запоріжгазі” нам конкретно не каже, коли саме підключать газ".

Запорожгаз та ОСББСуспільне Запоріжжя

Роман Пономаренко

Голова ОСББ “Маяк-3,а” Дарина Брусенська розповідає, що газ відключили після того, як вона відмовилась укладати договір:

"Було оголошення, що буде укладатися договір. Я цього не стала робити. Тоді почали говорити, що у нас є боржники. Я всіх жителів із заборгованістю повідомила про це телефоном. Вони сплачували, згодом показували квитанції та нам підключали стояки. Зараз у будинку один стояк на 20 квартир залишається без газу".

Запорожгаз та ОСББСуспільне Запоріжжя

Дарина Брусенська

Прессекретарка АТ "Запоріжгаз" Наталія Гринь повідомила кореспондентам Суспільного Запоріжжя, що за вказаною адресою проводилися ремонтні роботи із заміни газорегуляторного пункту, згідно з інвестиційною програмою компанії.

"Законодавчий порядок говорить про те, що перед пуском газу потрібно проводити контрольне опресування стояків. Це проводиться, згідно з правилами безпеки систем газопостачання. І, якщо по стояку є падіння тиску газу, то нам необхідний доступ до кожної квартири, кожного газового приладу. За цією адресою залишилось пустити один під'їзд. Саме там є падіння тиску. Тобто, коли люди нам нададуть доступ до своїх газових приладів, ми підключимо газ. Всі інші під'їзди з газом".

Запорожгаз та ОСББСуспільне Запоріжжя

Будинок за адресою проспект Маяковського, 3-а

Схожа ситуація виникла в ОСББ "Зелений двір-7-а", каже його голова Андрій Герасимов. За його словами, у другій половині липня “Запоріжгаз” відключив один зі стояків будинку. Люди були без газу 27 днів.

Запоріжгазом” було озвучено три причини, чому вони відключили. Спочатку вони казали, що, нібито, це аварійне відключення, що була якась скарга про запах газу. Потім сказали, що з запахом все нормально, але є якась заглушка, яку потрібно ремонтувати. Потім, коли ми поїхали в «Облгаз», то вони почали казати, що ви повинні підписати якийсь документ із приводу розмежування мереж газозабезпечення мешканців. І, якщо ви його не підпишете та договір із «Облгазом», то ми вам нічого не будемо робити та давати газ людям".

У Запоріжжі виник конфлікт між ОСББ й АТ "Запоріжгаз" через укладання договорів. Позиції сторінСуспільне Запоріжжя

Андрій Герасимов

Обговорити ситуацію, що склалася з «Запоріжгазом», зібралися 29 серпня у міському шахово-шашковому клубі “Думка” 20 голів ОСББ та житлово-будівельних кооперативів. За словами однієї з них, Ірини Мішиної, вимоги щодо підписання договорів незаконні.

"Якщо жителі не вирішили про укладання договору на технічне обслуговування суто газових мереж внутрішньобудинкових, як голова може особисто це вирішити? Він не має права, навіть, в одній особі, без рішення правління та зібрання, підписувати такі документи. Це все чітко у Законі сказано".

Запорожгаз та ОСББСуспільне Запоріжжя

Ірина Мішина

"Коли це починаєш казати у “Запоріжгазі”, то з нас просто сміються та говорять: “Ми вам не підключимо стояк і так далі”. Це шантаж. Тим більше, що зараз набув чинності Закон 1060-9. Тобто, можна сміливо виставляти людям суму за ремонт та його виконувати. Брати одного власника, підписувати договір. Так само можна робити у будинках, які обслуговуються керівними компаніями", — розповідає Ірина Мішина.

За словами прессекретарки “Запоріжгазу” Наталії Гринь, обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж, згідно з державним законодавством, є ринковою послугою. Компанія обслуговує газові мережі (доставку газу) виключно до входу в будинок.

Керівні компанії, або ОСББ, повинні укладати договір з будь-якою організацією, яка має державні дозволи на виконання таких робіт. Договір на обслуговування саме внутрішньобудинкової газової мережі укладається керівною компанією з кожним будинком та ОСББ, тому що з кожною квартирою не можливо укласти договір", — пояснює Наталія Гринь.

Запорожгаз та ОСББСуспільне Запоріжжя

Наталія Гринь

Неможливо поділити шматочками внутрішньобудинкову газову мережу. Тому укладається єдиний договір.

Тим часом юристка Лариса Наливайко пояснює, що ніхто немає права вимагати від ОСББ укладання договору на технічне обслуговування внутрішньобудинкових мереж.

"Це є право співвласників — лише. На загальних зборах уповноважити ОСББ. Якщо співвласники так не вирішили, вимагати цього ніхто не має права. У такому випадку вступає в дію стаття 19 “Закону про житлово-комунальні послуги” і автоматично співвласники багатоквартирного будинку вважаються приєднаними до індивідуальних договорів на технічне обслуговування внутрішньобудинкових мереж. Тим паче не мають права вимагати підписання актів розмежування від ОСББ. Тому що стаття 1 “Закону про житлово-комунальні послуги” чітко визначає межу розмежування внутрішньобудинкових систем і систем оператора", — каже юристка.

Наталія Гринь також повідомила, що, згідно зі змінами до законодавства України, якщо ОСББ, управитель, або інша уповноважена співвласниками особа, не укладуть договір на ринкових умовах, буде вважатися, що співвласники багатоквартирного будинку приєдналися до договору на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання "автоматично".

Читайте нас у Telegram

Підписуйтеся на Суспільне Запоріжжя у Viber

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди