Виплати до 5 травня. Військові отримують перерахунок через суд

Виплати до 5 травня. Військові отримують перерахунок через суд

Виплати до 5 травня. Військові отримують перерахунок через суд Управління розвідки України

Щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога відповідно до Закону України "Про статус ветеранів війни". Через юридичні колізії відділи соцзахисту виплачують по тисячі гривень, дві чи три, тоді як допомога може сягати 17 тисяч гривень. Про це розповіла Суспільному юристка системи безоплатної правової допомоги Наталя Цуцман. Кінцевий термін цьогорічного перерахунку – 30 вересня.

Щорічна разова допомога до 5 травня повинна виплачуватись:

  • для учасників бойових дій – у розмірі п’яти мінімальних пенсій (станом на 2021 рік ця сума становить 8 845 гривень);
  • для людей з інвалідністю внаслідок війни (залежно від групи інвалідності) – у розмірі від семи до десяти мінімальних пенсій (від 12 383 гривень до 17 690);
  • для учасників війни та членів сімей загиблих – у розмірі трьох мінімальних пенсій за віком (5 307 гривень).

Є юридична проблема у співвідношенні постанов Кабінету Міністрів України, які щороку оновлюють розмір виплати, та рішень Конституційного Суду України, розказує юристка. "Позови до суду з визнанням дій відділів соцзахисту неправомірними у нарахуванні допомоги – по всій Україні. Така ситуація сталася і в Кропивницькому. До місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернулась Людмила, прізвище не називаю. Вона – людина з інвалідністю ІІІ групи".

В 2019 та 2020 роках Людмила отримала допомогу в розмірі 1 295 гривень та 3 160 відповідно. Наталія Цуцман підготувала позовну заяву до суду про визнання цього нарахування Подільським управлінням соцзахисту Кропивницького протиправним.

Рішенням Кіровоградського окружного суду управління соцзахисту зобов’язали виплатити Людмилі недоплачену грошову допомогу у розмірі семи мінімальних пенсій, з урахуванням попередньо виплаченої суми допомоги. Як людина з інвалідністю, вона не платила судовий збір.

Перерахувати цьогорічну виплату можуть до 30 вересня, говорить Наталія Цуцман. "Тому до цієї дати необхідно звернутися з заявою до відділів соцзахисту населення, в якому ви обслуговуєтесь. І якщо вам відмовляють, оскаржуйте це у суді".

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди