Український паралімпієць Цвєтов пояснив свою відмову від спільного фото з атлетами "ПКР"

Український паралімпієць Цвєтов пояснив свою відмову від спільного фото з атлетами "ПКР"

Український паралімпієць Цвєтов пояснив свою відмову від спільного фото з атлетами "ПКР" Paralympics.org

Як український параатлет пояснив своє рішення.

Український бігун Ігор Цвєтов здобув срібну нагороду Паралімпійських Ігор у Токіо. У фіналі бігу на 100 метрів українець випередив двох представників ПКР - Артєма Калашяна та Давіда Джатієва.

Читайте також: Україна здобула 50-ту медаль на Паралімпіаді-2020: її виграв титулований легкоатлет Цвєтов

Цвєтов став срібним призером, поступившись іншому представнику ПКР Дмітрію Сафронову. Через деякий час атлети вийшли на церемонію нагородження.

Під час церемонії нагородження спортсмени з ПКР запропонували Цвєтову зробити спільне фото, на що він відповів відмовою, відсторонившись від них. У підсумку вони її зробили без нього.

Читайте також: Українець відмовився від спільного фото зі спортсменами з ПКР на нагородженні Паралімпіади: фото

Цвєтов пояснив свою поведінку згодом, опублікувавши пост на своїй сторінці у Facebook. Він не дав чіткого пояснення своєму рішенню, звернувши увагу на те, що для одних людей його поведінка - повага до України, а для інших - відсутність до спортсменів.

"Хтось вбачає в цьому неповагу до конкурентів. А хтось вбачає повагу до України. Кожному своє. З Україною в серці", - написав Цвєтов.

Згодом український параатлет опублікував ще один запис у Facebook, де попросив вибачення за срібну нагороду у фіналі 100-метрівки. І пообіцяв спробувати виграти "золото" на іншій дистанції - 200 метрів.

"Велике дякую всім за привітання. Мені дуже приємна ваша підтримка. Але хочу вибачитись перед Україною, що не приніс золото в нашу скриньку. Попереду ще одна дистанція в 200м. Зроблю все можливе, щоб вивести Україну на п’єдестал".

Хто такий Ігор Цвєтов

  • 27-річний український бігун, представник Києва.
  • Цвєтов - 2-разовий паралімпійський чемпіон. У Ріо-де-Жанейро він переміг на дистанціях 100 та 200 метрів.
  • Цвєтов - 4-разовий чемпіон світу та 3-разовий чемпіон Європи у бігу на 100 та 200 метрів. Зокрема, у 2021 році українець виграв "золото" Євро у 100-метрівці.
  • Ігор Цвєтов виступає у класі T-35 серед спортсменів із церебральним паралічем. Під час катання на роликах він впав і вдарився головою, що призвело до спастичності м'язів ніг.

Що далі для Цвєтова

  • Цвєтов заявлений для участі у бігу на 200 метрів. Фінал у цій дисципліні відбудеться у суботу, 4 вересня.
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - Джошуа