Заплив "Джарилгач-Скадовськ". Історії людей, які самотужки подолали кілометри морем

Заплив "Джарилгач-Скадовськ". Історії людей, які самотужки подолали кілометри морем

Ексклюзивно
Заплив "Джарилгач-Скадовськ". Історії людей, які самотужки подолали кілометри морем Суспільне Херсон

28 серпня 41 плавець долав дистанцію у близько 6,5 кілометрів з острова Джарилгач до берега міста Скадовськ, що на Херсонщині. Збиралися — з 06:00 ранку, стартували — о 08:25. Усю дистанцію вдалося проплисти 32 людям, зійшли з неї — лише 9. Наймолодшою учасницею була 17-річна дівчина, найстаршим — 75-річний чоловік. Найшвидшим часом подолання дистанції виявилися 2 години 24 секунди. Заплив був безкоштовним і заявлений як любительський, на ньому зібралися жителі Києва, Херсона, Миколаєва, Запоріжжя та інших міст України.

За запливом спостерігали медики, рятувальники, прикордонники та морська охорона, загалом — 6 човнів. Процес значно ускладнювала велика кількість медуз, яка спостерігається у Чорному та Азовському морях. Деякі учасники зізналися, що не доплили саме через них. Кореспондентка Суспільного також побувала на заході й поспілкувалася з людьми, які, не маючи професійної підготовки, вирішили самотужки подолати кількакілометрову відстань морем.

Перевірка тиску та гідрокостюми

Загалом на заплив зареєструвалася 61 людина, однак стартувала урешті 41. Одного чоловіка не допустили до змагання через зависокий тиск — 200 на 100. Лікарка Ольга, яка міряла тиск учасників на центральному пляжі Скадовська (у місці зборів), пояснила, що немає конкретного тиску, через який не допускають до змагань.

"Це залежить від вихідного тиску. Тому що деякі приходять і відразу кажуть, що для мене робочий тиск 140 чи 145. Враховується і фактор хвилювання. Тому до нормального тиску ми можемо додати 5-10 одиниць і допустити людину. Але якщо учасник прийшов і сказав, що для нього норма 145, а у нього 200, то будемо вирішувати його не допускати. Такий випадок лише один", — розповіла Ольга.

Вимірювання тискуСуспільне

Вимірювання тиску

Під час реєстрації усі допущені учасники отримали електронний чіп (для фіксації дистанції й часу, за який вона була подолана), рятувальний буйок і, за бажанням, гідрокостюм. Температура води 28 серпня була комфортною — близько 25 градусів, однак деякі завбачливо попросили костюми для захисту від медуз, які жалять за відкриті частини тіла.

Читайте також: Не розтирати, не промивати прісною водою: що робити, коли вжалила медуза

Після завершення етапів підготовки учасників проінструктували й переправили на Джарилгач моторними човнами та катерами, адже заплив стартував саме з безлюдної частини острова. Там перед стартом український співак Девід Аксельрод разом з учасниками заспівав гімн України.

"Просто хотів підтримати, тому що спорт – це класно. Сьогодні бачу багатьох людей, які мають чудовий вигляд і це заряджає", — сказав співак.

Девід АксельродФото: Еріка Авдєєва/Суспільне.Херсон

Девід Аксельрод

Учасники. Анатолій Красюк, 75 років, Київ

Найбільше усіх присутніх на запливі вразив 75-річний житель Києва Анатолій Красюк. Анатолій — хімік-аналітик за освітою, деякий час працював за спеціальністю, потім довго займався механікою швейних машинок, також встиг попрацювати у шахті, де отримав інвалідність.

Анатолій Красюк перед запливомСуспільне

Анатолій Красюк перед запливом

Чоловік долав таку відстань уперше, торік він проплив два кілометри у Скадовську. Відтоді — регулярно займався у столичному басейні й покращував свої навички. Ми поспілкувалися з ним до і після запливу.

"Олександр Єфімов (один з організаторів запливу — ред.) мені запропонував і я погодився. Планую проплисти 6200, але це якщо по прямій, інакше можна накрутити й зайві кілометри. Трохи хвилююся, але ж куди дінешся, треба пливти. Я не звик відступати, допливу", — сказав Анатолій.

Анатолій Красюк після запливуСуспільне

Анатолій Красюк після запливу

Чоловік розповів, що займається плаванням вже кілька років і робить це задля зміцнення та підтримання здоров'я, адже "без нього життя відчувається зовсім інакше". Урешті Анатолій подолав відстань, показав найкращий результат у категорії 60+ (2 години 25 хвилин), і навіть намотав "зайві" 500 метрів, адже в один момент не зорієнтувався і поплив в іншу сторону від орієнтира.

Анатолій вважає, що "нічого незвичайного не зробив" і дивувався підвищеній увазі до себе. Попри те, що чоловік був у гідрокостюмі, його, як і інших учасників, вжалили медузи за відкриті частини тіла. В іншому він ні на що не скаржився і почувався бадьоро після подоланої дистанції.

Читайте також: Нашестя медуз на Запоріжжі. Як реагують відпочивальники та що кажуть експерти

Анжела, 53 роки, Київ

У запливі брала участь й 53-річна дружина Анатолія Красюка Анжела. У Києві жінка працює у столичному видавництві, яке видає медичну літературу. За освітою — фізик-теоретик. Вже третій рік у вільний час тренується у спортивному клубі в басейні, улітку — на відкритій воді. Відстань з Джарилгача до Скадовська жінка також подолала.

"Перші три кілометри навіть не помітила, останні два — виявилися дуже складними", — каже Анжела.

АнжелаСуспільне

Анжела

Жінка подолала дистанцію з Джарилгача до Скадовська за 2 години 27 хвилин.

Анатолій Волошко, 25 років, Херсон

Першим дистанцію проплив херсонець Анатолій Волошко, якому для цього знадобилося 2 години 24 секунди. Призером змагань Анатолій був й у 2019 році. Для Анатолія заплив був не зовсім любительським, адже чоловік працює тренером з плавання і навчався у вищому училищі фізичної культури.

"Дуже багато медуз було. Я вже підливав, залишався десь понад кілометр до фінішу й "в'їхав" обличчям у медузу. Довелося з цим болем плисти далі. Довелося до берега дуже пласти "змійкою", бо медуз було дуже багато, захищав лице та руки", — розповів Анатолій.

Анатолій ВолошкоFacebook

Анатолій Волошко

Він вважає, що зміг прийти першим завдяки тренуванням та досвіду, адже це третій заплив, у якому він брав участь.

"Вже на досвіді знаю, де плисти, як правильно розрахувати сили", — каже він.

Наталія Єфімова, 23 роки, Київ

23-річна Наталія Єфімова отримала вищу освіту у Відні (Австрія) і зараз працює дистанційно — займається маркетингом соціальних мереж. Улітку дівчина проводить час з родиною у Скадовську, а у запливі брала участь учетверте. Наталія проплила дистанцію лише у купальнику, без гідрокостюма.

"Спочатку було важко, а після другого кілометра руки якось автоматично вже рухалися. У морі просто так не купаюсь, не дуже люблю. Тренуюсь в басейні, у Києві", — розповіла дівчина.

Наталія проплила понад 6 кілометрів за 2 години 29 хвилин.

Наталія Єфімова з батьком Олександром, який також переплив дистанціюСуспільне

Наталія Єфімова з батьком Олександром, який також переплив дистанцію

Софія Єфімова, 17 років, Київ

Сестра Наталії Софія щойно вступила на 1-й курс Київського політехнічного інституту на "Інженерію програмного забезпечення". Каже: дуже любить програмувати та математику. Софія стала наймолодшою учасницею запливу. Для подолання відстані їй знадобилося 2 години 45 хвилин, дівчина також не користувалася гідрокостюмом.

"Плисти було не страшно, лише медузи та водорості заважали. Болить, пече, але нормально, звикла. Жалили наприкінці запливу і трошки всередині", — розповіла Софія.

Каже, що займалася плаванням лише останній місяць. Тренування проходили в басейні й з тренером на озері.

Софія ЄфімоваСуспільне

Софія Єфімова

Для чого був заплив

Аматорський заплив з Джарилгача до Скадовська відбувався утретє в історії. Секретар Скадовської міської ради Юрій Палюх пояснив, що заплив організовується щорічно задля популяризації зміцнення здоров'я.

"Найголовніша мета – це об'єднання навколо заходу, який дає можливості культу нашого фізичного виховання, не тільки нашої громади, а всього населення", — сказав він.

Учасники після запливуСуспільне

Учасники після запливу

Палюх розповів, що у травні цього року у Скадовську проходив схожий заплив, але він був професійним і платним. Подібні заходи, як аматорські, так і професійні, плануються і на 2022 рік. Він наголосив, що заплив є безпечним. Зокрема стан учасників постійно контролювався медиками, які запитували про самопочуття після подолання дистанції, пропонували воду та нашатир.

Медики контролюють стан плавцівСуспільне

Медики контролюють стан плавців

Організатор Олександр Єфімов пояснив, що заплив проводиться саме у серпні через те, що міська рада Скадовська у 2019 році погодилася його організувати й розпочала підготовку у червні, однак поки усі процеси були завершені — настав серпень. Тоді подію вирішили прив'язувати до Дня Незалежності. Цьогоріч заплив була перенесений з 24 на 28 серпня через фестиваль "Чорноморські ігри", який проходив у Скадовську.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected]. Користувачі акаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди