У Формулі-1 закликали до змін у правилах після дострокової зупинки гран-прі Бельгії

У Формулі-1 закликали до змін у правилах після дострокової зупинки гран-прі Бельгії

У Формулі-1 закликали до змін у правилах після дострокової зупинки гран-прі Бельгії Formula 1

Етап тривав три з половиною години, проте гонщики проїхали лише два кола.

Керівники команд Формули-1 закликали внести зміни у правилах через події, що відбулися на останньому гран-прі Бельгії. Про це повідомляє BBC.

Гонка у Бельгії мала відбутися у неділю, 29 серпня, проте була визнана такою, що розпочалася, не закінчившись. Причиною цього стали погодні умови: через дощ старт гран-прі постійно переносився і загалом тривав понад три з половиною години.

Читайте також: Уперше за сім років гран-прі Формули-1 не було завершено. У чому причина

У підсумку гонку розпочали, однак пілоти проїхали лише два кола, маючи попереду машину безпеки. За гран-прі Бельгії гонщикам нарахували половину очок - саме через те, що вони проїхали два кола (обов'язковий мініумум).

Після гонки пілоти виступили з критикою в адресою організаторів. І не лише через підсумкові результати.

Що сталося?

"Переможцем" гран-прі Бельгії став пілот "Ред Булл" Макс Ферстаппен, який виграв кваліфікацію перед гонкою. За це він отримав 12.5 очок і зміг підібратися до лідера заліку пілотів Льюїса Гемілтона з "Мерседес" на відстань у три очки.

Попри те, що за гонку пілоти отримали очки, більшість із них не погодилася із рішенням організаторів змагань. Льюїс Гемілтон, зокрема, назвав гран-прі та події, що трапилися довкола нього "фарсом".

"Ми повинні були просто анулювати гонку, не ризикувати водіями і, що найважливіше, повернути кошти фанам, які є серцем нашого виду спорту. Не було жодного моменту у гонці, коли вона могла відбутися", - написав Гемілтон в Instagram.

Погодилися з поглядом Гемілтона у команді "Альфа Ромео". Представники команди зазначили, що гран-прі Бельгії мали анулювати і не проводити.

А ось очільник "МакЛарен" Зак Браун закликав керівників внести зміни у правила. На його думку, вони не мали змушувати пілотів виходити на трасу за таких складних погодних умов лише заради того, щоб дати можливість нарахувати очки за гонку.

Що відомо

  • Гран-прі Бельгії став 13-м етапом у 2021 році.
  • Востаннє через дощ достроково було припинено гран-прі Малайзії у 2009 році. Тоді гонщики також отримали лише половину очок.
  • Перед гран-прі Бельгії у календарі гонок Формули-1 відбулася зміна через скасування етапу в Японії.
Читайте також: Гран-прі Формули-1 у Японії скасовано. У чому причина та як виглядає календар гонок

Що далі

  • Неділя, 5 вересня - гран-прі Нідерландів
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - Джошуа