Офлайн чи онлайн. Як львівські студенти та учні навчатимуться в умовах карантину

Офлайн чи онлайн. Як львівські студенти та учні навчатимуться в умовах карантину

Офлайн чи онлайн. Як львівські студенти та учні навчатимуться в умовах карантину
Суспільне Львів

Новий навчальний рік у Львівській політехніці та Львівському національному університеті імені Івана Франка розпочнеться в очному форматі. У той час у Львівському медуніверситеті вирішили, що лекції проводитимуть дистанційно. Школи ж працюватимуть офлайн. Про це Суспільному розповіли освітяни.

Від сьогодні, 30 серпня, у Львівській політехніці розпочався новий навчальний рік. Допоки Львівщина перебуватиме у "зеленій" карантинній зоні, навчання у закладі відбуватиметься в очному форматі.

"Ми розуміємо, що для деяких спеціальностей режим онлайн – це є абсолютно нормально, але технічні спеціальності, зокрема такі як хімія чи архітектура мають бути в офлайн-режимі, адже дистанція, на жаль, негативно впливає на якість освіти. Політехніка надає можливість своїм студентам та викладачам пройти щеплення. Ми намагаємось зробити все, щоб в цьому році навчання було в звичному форматі", — каже проректорка з науково-технічної роботи Львівської політехніки Лілія Жук.

Львівська політехніка
Львівська політехніка. Суспільне Львів

Якщо епідеміологічна ситуація в регіоні погіршиться, студентів переведуть на змішану форму навчання.

"Нам підготували розклад і окремо поставили лекційні дні, в нас це буде в середу, а в решту днів тижня в нас будуть практичні і лабораторні заняття. Якщо введуть "жовту" чи "помаранчеву" зону, то практичні і лабораторні й надалі проводитимуть, а лекції відбуватимуться в онлайн-форматі", — каже студентка Львівської політехніки Ірина Шевчук.

Львівська політехніка
Львівська політехніка. Суспільне Львів

1 вересня у звичному режимі розпочне навчальний рік і Львівський національний університет: і лекційні, і семінарські заняття проводитимуть в аудиторіях.

"Ми готові у будь-який момент, якщо будуть на це відповідні директиви, перейти до різних форм, насамперед – комбінованої форми навчання: лекційні заняття будемо проводити у дистанційному форматі, а семінарські — наживо. Також розглядаємо можливість на технічних та природничих факультетах, де більшість викладачів провакциновані, створювати малі мобільні групи та проводити заняття в аудиторіях", — каже проректор ЛНУ імені Івана Франка Володимир Качмар.

Львівський національний університет імені Івана Франка
Львівський національний університет імені Івана Франка. Суспільне Львів

У Львівському медуніверситеті вирішили лекції залишити в онлайн-режимі. Інші ж заняття проводитимуть в аудиторіях.

"Навчання починається в очній формі, тобто всі практичні заняття, лабораторні, семінари – все буде відбуватися в аудиторіях. Лише лекції, там де є в нас великі потоки, понад 100 студентів, ми продовжуємо проводити в онлайн-форматі. Ті лекції будуть читати декілька професорів, тому студент може собі вибрати, які йому цікавіші, чи послухати кожного професора", — каже начальниця навчального відділу Львівського медуніверситету Ірина Солонинко.

Львівський медуніверситет
Львівський медуніверситет. Суспільне Львів

З вересня школи Львова працюватимуть в очному режимі.

"Ми зараз перебуваємо у "зеленій" зоні. Відповідно учні всіх класів повертаються до школи. Звичайно, що є заклади освіти, які передбачили у себе змішану форму навчання. Там учні старших класів матимуть один або декілька днів навчання дистанційно. Але це вже рішення безпосередньо закладу освіти", — каже начальниця міського управління освіти Зоряна Довганик.

На дистанційне навчання можуть перевести школи або окремі класи, якщо 50 відсотків учнів буде на самоізоляції. Також діти навчатимуться онлайн, якщо місто буде у "червоній" зоні.

Читайте також: У Львові централізовано вакцинують студентів "Львівської політехніки"

Читайте нас у Telegram: головні новини регіону

На початок