В Одесі пройде 10-й ювілейний фестиваль німого кіно та сучасної музики Німі ночі

В Одесі пройде 10-й ювілейний фестиваль німого кіно та сучасної музики Німі ночі

В Одесі пройде 10-й ювілейний фестиваль німого кіно та сучасної музики Німі ночі

10-й Фестиваль німого кіно та сучасної музики "Німі ночі" відбудеться в Одесі 11-12 вересня в Зеленому театрі та Музеї сучасного мистецтва Одеси.

"Проведення фестивалю після року простою та з відсутнім державним фінансуванням – це виклик для всіх інституцій, залучених в проєкт, – написав співзаснокнив фестивалю Іван Козленко у себе на Facebook. – Проте, нам важливо показати приклад інституційної сталості – як проєкт може існувати впродовж 10 років без державної підтримки, базуючись на ентузіазмі та відданості команди".

11 вересня о 18:30 "Німі ночі" відкриються виставкою постерів усіх років фестивалю в Музеї сучасного мистецтва Одеси. Виставка триватиме два дні – вхід вільний.

О 19:30 у дворику Музею відбудеться камерний показ кінопрограми Довженко-Центру "Міські симфонії: експериментальна урбаністика 1920-х" з живим музичним супроводом одеської композиторки Роксани Смирнової.

На кінопоказ у МСМО вартість квитка становить 150 грн. Придбати його можна буде на місці, проте їх кількість обмежена, тому спочатку заповніть реєстраційну форму.

12 вересня в 19:00 в Зеленому театрі розпочнеться основна програма фестивалю:

  • показ мелодрами "Карусель" (Швеція, 1925 рік), присвячений українсько-німецькій зірці німого кіно Ксенії Десні. Автор фільму: голлівудський режисер українського походження Дмитро Буховецький. Супроводжувати перегляд буде музика одеського джазового тріо Андрія Показа.
  • перегляд фільму "Подвійна любов" (Франція, 1925), присвячений українсько-французькій актрисі німого кіно Наталі Лисенко. Показ відбудеться в супроводі київського композитора Олексія Подата.
  • перегляд кіносимфонії "Навесні" (Україна, 1929) Михайла Кауфмана в супроводі композитора Олександра Кохановського

Вхід коштуватиме 200 та 250 грн. Придбати квитки можна за посиланням.

В Одесі пройде 10-й ювілейний фестиваль німого кіно та сучасної музики Німі ночіfacebook.com/mutenightsfestival

"Німі ночі", 2018 рік

Що відомо

  • 20 травня Наглядова рада УКФ відхилила заявку на фінансування Фестивалю німого кіно та сучасної музики "Німі ночі", який раніше був схвалений дирекцією УКФ і перебував на етапі проведення переговорних процедур.
  • "На конкурсі УКФ проєкт "Німі ночі" отримав від експертів 470 з 500 балів. Експерти високо оцінили інституційну спроможність Центру, мету та інноваційні підходи проекту, його роль у вписуванні українського кіно- та музичного мистецтва в європейський культурний контекст, забезпечення реалізації права аудиторій до доступу до унікального культурного продукту, а також значення проекту для налагодження міжнародної співпраці та створення позитивного іміджу України закордоном.
  • В оцінках були й конструктивні зауваження. Однак у порушення переговорної процедури, нас позбавили можливості надання пояснень", – йдеться в повідомленні.
  • "Німі ночі" – єдиний в Україні та найбільший у Східній Європі фестиваль архівного кіно, що досліджує, переосмислює та презентує українське і світове німе кіно через музику сучасних авторів.
  • Фестиваль започатковано в Одесі у 2010 році, від 2012 Довженко-Центр став його постійним організатором. За 11 років існування фестивалю українська публіка побачила десятки фільмів, серед яких знана класика і стрічки, що вважалися втраченими.
  • Партнерами фестивалю виступали кіноархіви Великої Британії, Німеччини, Франції, Швеції, Естонії, Австрії, Японії. Над створенням саундтреків до фільмів працювали імениті і молоді композитори та виконавці з України, Білорусі, Азербайджану, Австрії, Польщі, Чехії, Франції, Великої Британії, Японії, США.

Читайте також

Конфлікт між Довженко-Центром та УКФ — що відбувається з цьогорічним конкурсом на гранти

Довженко-Центр опублікував офіційну заяву щодо дій Наглядової ради УКФ: вони перевищили повноваження

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше