У Києві проведуть восьмий фестиваль сучасної анімації та медіаарту Linoleum

У Києві проведуть восьмий фестиваль сучасної анімації та медіаарту Linoleum

У Києві проведуть восьмий фестиваль сучасної анімації та медіаарту Linoleum

З 1 по 5 вересня у київському кінотеатрі "Жовтень" відбудеться 8-й Міжнародний фестиваль сучасної анімації та медіа арту Linoleum. У межах події покажуть три конкурсні програми, позаконкурсні різнотематичні добірки, лекції та майстер-класи.

Цьогорічна тема фестивалю – "Присутність. Близькість. Дотик" досліджує світ під час пандемії, "де звичний порядок речей розлетівся на друзки, фізична присутність стає раритетом, близькість — забороненою розвагою, а дотик – смертельною небезпекою".

Фестиваль відбудеться у гібридному форматі: покази конкурсної та спеціальних програм пройдуть у київському кінотеатрі "Жовтень", а освітня програма транслюватиметься онлайн на YouTube-каналі та на Facebook-сторінці Linoleum.

Організатори фестивалю отримали 2892 заявки на участь з 75 країн світу, 79 з яких були відібрані для участі в конкурсній програмі фестивалю. Відкриється Linoleum  безкоштовним показом фільму "Криптозоопарк" на ЮБК (Труханів острів) 1 вересня о 21:00.

Для кожного з конкурсів передбачено три члени журі:

  • Міжнародний конкурс (45 фільмів): хорватський режисер Велько Поповіч, німецький продюсер Фабіан Дріхорст та польский аніматор і сценарист Томек Попакул;
  • Український конкурс (10 фільмів): співзасновник KISFF Кирило Марікуца, дизайнерка Торі Польська та ілюстратор Стас Сантімов;
  • Конкурс комерційної анімації (24 фільми): ілюстраторка та режисерка Дафна Авадіш, мисткиня з Роттердаму Аліс Сай та креативний продюсер, сценарист Назар Житкевич.

Крім української ретроспективи та добірки з новими обличчями анімації, на Linoleum демонструють ретроспективу естонських режисерів, експериментальні фільми та програму для дітей, де, зокрема, підлітки навчаться створювати кліпи, стоп-моушн та колажі.

Повний розклад подій та квитки на фестиваль можна придбати тут.

Linoleum – фестиваль актуальної анімації та медіа-мистецтва, найбільший показ авторської анімації в Україні. Складається з трьох конкурсних програм, майстер-класів і лекцій. Організатор події — анімаційна студія Animagrad.

Фестиваль проходитиме за підтримки Українського Культурного Фонду та Державного агенства України з питань кіно.

Читайте також

Що в сучукрліт можна екранізувати: моторошні казки, чорні комедії та альтернативний хід історії

Він зробив модними дивні речі: чому варто дивитися ретроспективу Девіда Лінча

У головній ролі – влада. Чому треба дивитися 272-хвилинну "Мерію" Фредеріка Вайзмена

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІншеПрограмиРозклад