Шрі-Ланка вперше в історії здобула дві медалі на Паралімпіаді: дебютне "золото" приніс ветеран війни

Шрі-Ланка вперше в історії здобула дві медалі на Паралімпіаді: дебютне "золото" приніс ветеран війни

Шрі-Ланка вперше в історії здобула дві медалі на Паралімпіаді: дебютне "золото" приніс ветеран війни AP

Перший паралімпійський чемпіон в історії країни присвятив медаль дружині.

За один день Паралімпіади-2020 Шрі-Ланка встановила одразу кілька історичних досягнень. Збірна показала свій найкращий результат за 25-річну історію участі в Іграх.

Ключем до успіху стало метання списа. Саме в цій дисципліні шріланкіці завоювали одразу дві медалі. Країна ще ніколи не мала більше однієї нагороди на одних Іграх.

Хто встановив ці досягнення

Уперше в історії шріланкійський спортсмен здобув паралімпійське "золото". Ним став легкоатлет Дінеш Пріянта Герат Мудіянселаге. Паралімпієць очолив подіум у метанні списа в класі F46, до того ж зі світовим рекордом – 67.79 метра. Такий результат йому вдався з третьої спроби.

Таким чином Герат Мудіянселаге побив світовий рекорд дворазового паралімпійського чемпіона, який показав на цих Іграх свій найкращий результат у кар'єрі (64.35), але завоював "срібло", – індійця Девендру. Третє місце посів інший представник Індії – дворазовий чемпіон світу Сундар Сінгх Ґурджар (64.01).

Для 35-річного Дінеша ці Ігри стали другими в кар'єрі. У 2016-му в Ріо він завоював "бронзу" в цій самій дисципліні.

До Токіо, крім нього, Шрі-Ланці приносив медаль лише один спортсмен – бігун Прадіп Санджая, який у 2012 році став третім на дистанції 400 метрів у класі T46.

Золоту медаль Дінеш присвятив своїй дружині.

"У мене троє дітей, і моя дружина дуже добре гледить за ними. Вона мене мотивує. Нашому наймолодшому – лише вісім місяців. Моя дружина зробила все. Вона дала мені свободу займатися спортом. Я дякую їй за це "золото".

За словами атлета, в юності він не займався спортом і прийшов у нього тільки після військової травми.

“Після того, як я травмувався, я був у лікарні понад чотири роки. Я отримав три кульові поранення в руку під час війни в Шрі-Ланці в 2008 році".

Другу медаль для Шрі-Ланки завоював Дулан Кодітувакку – також у метанні списа, але в класі F44. Спортсмен виборов "бронзу" з особистим рекордом – 65.61 метра. Він поступився індійцю Суміту Суміту та австралійцю Міхалу Буріану, які встановили світові рекорди у своїх класах (68.55 – F64, 66.29 – F44).

Це дебютні Параліміпійські ігри в кар'єрі 31-річного Кодітувакку. Раніше його найкращим результатом на міжнародних змаганнях було четверте місце на чемпіонаті світу-2019.

Що відомо

  • Уперше Шрі-Ланка взяла участь у Паралімпійських іграх у 1996 році в Атланті.
  • Шрі-Ланка отримала першого парачемпіона, але ще не має олімпійських чемпіонів.
  • Країна ще ніколи не здобувала паралімпійські медалі в жіночому спорті.
  • Дінеш Пріянта Герат Мудіянселаге – перший шріланкієць, який завоював дві паралімпійські медалі: тепер він має "золото" (2021) та "бронзу" (2016).
  • Герат Мудіянселаге – дворазовий срібний призер чемпіонатів світу (2017, 2019) та чемпіон Азійських параігор (2018).
Категорії
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортФормула-1ХокейЛегка атлетикаУсик - Джошуа