Світоліна повернулася в топ-5 перед стартом US Open. Оновлені рейтинги WTA та ATP AP

Перемога на турнірі в Чикаго дозволила українці повернутися у п'ятірку найсильніших.

Чоловіча та жіноча тенісні асоціації оновили рейтинги перед початком останнього Грендслему 2021 року - US Open.

Перед стартом американського турніру Великого Шолому тенісистки взяли участь на турнірах WTA у Чикаго та Клівленді. Змагання у Чикаго закінчилися тріумфально для лідерки збірної України Еліни Світоліної - бронзова призерка Токіо-2020 здобула перемогу, обігравши у фіналі француженку Аліз Корне.

Перемога у Чикаго стала першою за рік для української тенісистки й загалом 16-ю у кар'єрі. А також дозволила їй покращити місце в рейтингу WTA.

Українські тенісистки у рейтингу WTA

В оновленому рейтингу WTA Еліна Світоліна повернулася на п'яте місце, обійшовши американку Софію Кенін, з якою українка продовжує боротися за цю позицію вже тривалий час. В активі Світоліної 5210 очок - на 180 більше, аніж у американки.

У посіві на US Open Світоліна також є п'ятою у рейтингу. Перший матч українська тенісистка проведе на турнірі проти канадки Ребекки Маріно, однієї з переможниць кваліфікації.

Як і перед цим, у топ-100 світового рейтингу жінок одразу три українки. Зміни позицій у них мінімальні: Даяна Ястремська та Ангеліна Калініна втратили по одній позиції. А ось Марта Костюк, яка дійшла до чвертьфіналу у Чикаго, піднялася на одну позицію і тепер 56-а.

Щодо решти українських тенісисток у рейтингах, то їхні позиції залишаються незмінними. У топ-200 також йдуть Катерина Козлова, Катаріна Завацька, Леся Цуренко та Катерина Бондаренко.

Зміна позицій у топ-10 рейтингу WTA Світоліної та Кенін - єдина. Продовжує його очолювати австралійка Ешлі Барті.

Українські тенісисти у рейтингу ATP

Позиції першої ракетки України у чоловічому тенісі Іллі Марченка залишилися незмінними. Український тенісист продовжує йти на 154-й позиції.

Ще два українці у чоловічому рейтингу ATP позиції втратили. Сергій Стаховський опустився з 225-го на 227-е місце. А ось Віталій Сачко з 265-го - на 269-е.

У топ-10 чоловічого рейтингу без змін. Очолює його сербський тенісист Новак Джокович, який на US Open спробує повторити унікальне досягнення і виграти чотири Грендслеми у 2021 році.

Найпомітнішим прогресом у рейтингу ATP став рух угору білоруса Іллі Івашки. Завдяки перемозі на турнірі ATP у Вінстон-Салемі білоруський тенісист піднявся на десять позицій і тепер займає 53-е місце.