Два українці - у топ-10 переслідування на літньому чемпіонаті світу з біатлону серед юніорів Biathlon.com.ua

Програма літнього чемпіонату світу з біатлону закінчується гонками переслідування. Юніорки та юніори, а також жінки та чоловіки мали взяти участь у гонці переслідування.

Загалом у гонку переслідування відібралися 11 біатлоністів. Проте на старт вийшли не всі: у юніорок на побігла переслідування Юлія Городна, у юніорів - Віталій Мандзин.

Як виступили юніорки?

Найвищу позицію перед стартом гонки переслідування серед українок мала Ганна Скрипко, яка посіла восьме місце у спринті. На першій стрільбі українка залишилася восьмою (одне коло штрафу), проте у топ-10 увійшла ще одна - Катерина Дмитренко, яка пройшла без хиб вогневий рубіж, вийшла сьомою.

Обом українкам майже вдалося зберегти свої позиції і після другої стрільби. Дмитренко без хиб продовжувала йти сьомою, у той час, як Скрипко, відстрілявши чисто, опустилася з восьмої на дев'яту позицію. Аналогічною була ситуація і після третьої стрільби - навіть попри хиби на вогневому рубежі українки продовжували йти у топ-10.

Ключовою для українок стала четверта стрільба. Дмитренко припустилася двох хиб, а Скрипко - однієї. Однак навіть із цим результатом українські біатлоністки йшли на восьмому та десятому місцях.

Скрипко на фініші не змогла втриматися у десятці. Українка втратила дві позиції, посівши підсумкове 12-е місце. На відміну від Дмитренко, вона стала восьмою.

Щодо інших українок, то Любов Кип'яченкова суттєво погіршила свій результат у порівнянні зі спринтом. Через вісім кіл штрафу українка з 11-ї позиції перемістилася на 21-у. А ось Олександрі Меркушиній вдалося відіграти одну позицію, однак із шістьма колами штрафу вона лише 23-а.

Золотий дубль на літньому чемпіонаті світу зробила представниця РБУ Анастасія Шевченко. На фініші вона випередила румунку Еніко Мартон на 24.7 секунди. Третя - срібна призерка турніру у спринті Саніта Буліна із Латвії.

Як виступили юніори?

Головним претендентом на найвищі місця гонки переслідування юніорів був Дмитро Грущак. Спринтерську гонку українець закінчив четвертим, хоча й відставав від лідера Томаша Мікіски на 57 секунд.

За підсумками першої стрільби відстань Грущака від лідера скоротилася до 55 секунд. Але сам український біатлоніст припустився двох хиб. Випередити його зміг Степан Кінаш: з одним колом штрафу він вийшов 10-м, Грущак - 13-м. Найгірше відстріляв Роман Боровик: жодної закритої мішені і з 20-ї позиції українець перемістився аж на 32.

Другий вогневий рубіж українські біатлоністи також провели неідеально - Кінаш та Грущак відправилися на ще одне коло штрафу. Але Кінашу завдяки хибам інших біатлоністів вдалося навіть піднятися на дев'яте місце, Грущак піднявся на 11-е.

По дві мішені не закрили Кінаш та Грущак і на першій "стійці". Проте якщо Кінаш до того часу встиг піднятися на сьоме місце та втримати цю позицію, то Грущак опустився на 13-у позицію.

Навіть одне штрафне коло не завадило Кінашеві піднятися ще після останньої стрільби - з нього українець вийшов шостим. Проте Дмитру Грущаку покращити свій результат не вдалося, хоча на 13-й позиції він залишився.

У підсумку Кінаш фінішував шостим, а Грущак зміг піднятися на 11 позицію. Щодо інших українців, то Боровик відіграв одну позицію у порівнянні зі спринтом (з 20-го місця на 19-е), Чихар втратив три позиції і фінішував 25-м. А ось Володимир Кошман попри лише одне коло штрафу посів 32-е місце, хоча й відіграв дев'ять позицій.

Найкращим у юніорській гонці переслідування став чех Томаш Мікіска. Попри п'ять кіл штрафу на перших двох вогневих рубежах, він зміг випередити партнера по збірній Чехії Йонаса Маречека на чотири секунди. Третє місце у ще одного чеха Вітеслава Хорніга.