Книга "Щоб у 16 не було запізно" підтримує гендерні стереотипи – МКІП

Книга "Щоб у 16 не було запізно" підтримує гендерні стереотипи – МКІП

Книга "Щоб у 16 не було запізно" підтримує гендерні стереотипи – МКІП book24

Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко подав запит до Українського інституту книги щодо можливості зупинити процес закупівлі книги "Щоб у 16 не було запізно" Марини Ланге для бібліотек країни. Про це МКІП повідомив на офіційній сторінці Facebook. Згідно з минулим указом, міністерство планувало закупити 459 примірників для бібліотек.

За повідомленням МКІП, забезпечення гендерної рівності в усіх сферах суспільного життя є невід'ємним елементом становлення України як держави, що дотримується демократичних принципів і поважає права людини та основоположні свободи.

"Ми щиро переконані: в українському суспільстві має бути місце різним поглядам та думкам. Міністерство культури та інформаційної політики виступає проти цензури у будь-якому її прояві, – повідомляють у міністерстві. – Водночас є речі, які, попри вільне розповсюдження у крамницях, не мають фінансуватися за кошти платників податків".

Книга викликала хвилю критики ще після появи на "Книжковому арсеналі" у червні. Зокрема, авторка книги Марина Ланге стверджує, що "дівчата вже народжуються з жіночими якостями", як-от вміння піклуватися, умиротворення, цнотливість та здатність надихати, натомість такі риси, як цілеспрямованість, відповідальність, визначені "чоловічими". Окрім того, на думку авторки, тільки хлопчиків треба спрямовувати на досягнення.

При цьому, як повідомили в Українському інституті книги, над переліком літератури для бібліотечних фондів працювали три експертні ради, зокрема рада з оцінювання літератури для дітей та юнацтва, з оцінювання художньої літератури для дорослих, з оцінювання іншої (нехудожньої) літератури для дорослих.

Що відомо

  • 28-річна вчителька музики з Валенсії Сакіра Вентура створила інтерактивну мапу з творами жінок-композиторок. Проєкт має на меті нагадати про видатних жінок, чий внесок в музику століттями применшували або ігнорували через гендерну нерівність та упереджене ставлення.
  • Президент Володимир Зеленський підписав закон щодо посилення відповідальності за домашнє насильство та насильство за ознакою статі.
  • За 2020 рік за домашнє насилля в Україні засудили 921 людину.
  • За даними ВООЗ, кожна четверта жінка та дівчина у всьому світі зазнала фізичного або сексуального насилля з боку чоловіка чи партнера-чоловіка.
  • У 2020 році органами та підрозділами Національної поліції було складено понад 130 тисяч протоколів через домашнє насильство.
  • Генеральна прокурорка Ірина Венедиктова заявляла, що правоохоронці зареєстрували 2,7 тисячі правопорушень за статтею "домашнє насильство" з початку 2020 року.
  • Згідно з опитування Організації Об'єднаних Націй, 29% українців впевнені, що жінка сама провокує насильство, одягаючись занадто відверто.
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше