«Налаштований боротися», – тренер прокоментував перемогу на Паралімпіаді плавця із Полтави Богодайка

Ексклюзивно
«Налаштований боротися», – тренер прокоментував перемогу на Паралімпіаді плавця із Полтави Богодайка Національний комітет спорту інвалідів України/зі сторінки Іллі Калайди у Facebook

Після запливу, який приніс полтавцеві Євгенію Богодайкові «золото» Паралімпійських ігор–2020, плавець втомлений, але налаштований продовжувати боротьбу за медалі на інших дистанціях. Про це у коментарі Суспільному сказав тренер спортсмена Ілля Калайда.

Результатом свого підопічного на запливі 28 серпня Калайда, каже, задоволений. Доки спортсмен боровся за медаль, тренер підтримував його.

«Чудові емоції, дуже задоволені, звісно. Кричав, зривав голос, як міг. Ми були дуже розчаровані вчорашньою дискваліфікацією Євгенія (27 серпня Богодайка дискваліфікували з дистанції 200 метрів вільним стилем – ред.), не змогли оскаржити це рішення. Але вибору у нас не було, тому ми готувалися до цієї дистанції. І Євгеній знову довів уже третю Паралімпіаду поспіль, що він найсильніший у світі на дистанції 100 метрів брасом», – розповів Суспільному про заплив Євгенія Богодайка його тренер Ілля Калайда.

За його словами, у спортсмена попереду ще, зокрема, заплив на дистанцію 50 метрів у стилі батерфляй, 50 метрів вільним стилем та 100 метрів на спині.

«Євгеній втомлений, тому що суперники також дуже сильні, але налаштований боротися до останнього», – каже тренер.

Ця «золота» медаль – третя нагорода на Паралімпіаді–2020, яку для української збірної здобув спортсмен із Полтавщини. 25 серпня срібним призером змагань став Олексій Вірченко, а 28 серпня – тенісист Іван Май отримав «бронзу».

Що відомо:

• Євгеній Богодайко – 27-річний плавець із Полтави, учасник трьох Паралімпійських ігор. Нині він семиразовий Паралімпійський чемпіон, 13-разовий призер Паралімпіад.
  • Спортсмен виграв третю поспіль Паралімпіаду на дистанції 100 метрів брасом. На цій же дистанції перемагав у Лондоні 2012-го та в Ріо 2016-го.
  • Паралімпіада у Токіо цього року триває із 24 серпня до 5 вересня.
  • У складі збірної України на змаганнях 15 спортсменів із Полтавщини. Вони виступають у чотирьох видах спорту – плаванні, голболі, легкій атлетиці та настільному тенісі.
  • За підсумками перших трьох днів Паралімпіади українці вибороли 22 нагороди – три «золото», 13 срібних та сім бронзових медалей.