У Києві відкрився фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage: які події відвідати у вихідні

У Києві відкрився фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage: які події відвідати у вихідні

У Києві відкрився фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage: які події відвідати у вихідні

У Києві відкрився фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage, який триватиме до 2 вересня включно. Там працюватимуть музичний, літературний, театральний, дитячий та кіномайданчик. У вихідні там, зокрема, можна буде послухати бесіди з Олегом Сенцовим, Тамарою Горіха Зерня та Сергієм Маслобойщиковим, а також відвідати прем'єру перформансу "Місто".

"Наш фестиваль – міжнародний, але основна тема – те, що відбувається тут. Незалежно від того, звідки наші музиканти, художники або поети, все пов'язане з Києвом. Поруч з нами, нашими київськими вулицями ходять великі люди, тому сьогодні я дуже гордий, що наш фестиваль відбувається у священному місці для кожного киянина, українця – Софії Київській", – каже співзасновник фестивалю Євген Уткін.

Софія Київська – це не просто локація, де проходить фестиваль. Вона сама стає його учасником. Гості заходу зможуть взяти участь в імерсивній виставі-прогулянці "Говорить Софія", яку підготувала режисерка Тамара Трунова. За допомогою спеціального додатка вона буде доступна впродовж усіх днів проведення Bouquet Kyiv Stage, а завершиться на сцені – виставою "Говорить Софія 2:0", 31 серпня о 23:00.

Серед подій музичного майданчика 28 та 29 серпня – джазові концерти Remi Panossian Trio (Франція), Dennis Adu Quintet (Україна), концерт переможців фестивалю "Каштановий рояль", а також прем'єра, яку не варто пропускати – перформанс "Місто" Алли Загайкевич, який поєднує електроніку та відеоарт.

На літературному майданчику в суботу відбудеться дискусія "Мистецтво хоче всього, або Чому саме реальність?" з Євгенієм Стасіневичем, Борисом Філоненком та Іваном Іващенком. У неділю, 29 вересня, його гостями стануть Тамара Горіха Зерня, Петро Яценко та Валерій Пузік, які говоритимуть на тему "Війна і довкола: історії складних часів".

На кіномайданчику гостей чекатимуть Кінобукети від Золотої Дзиґи та Одеського кінофестивалю, а також тематичні добірки короткометражного українського кіно, частину з яких оцифрували спеціально для фестивалю.

У Києві відкрився фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage: які події відвідати у вихідні

Ознайомитися з повною програмою можна на сайті фестивалю.

Що відомо

  • Фестиваль Bouquet Kyiv Stage започаткований культурним центром "Дом Майстер Клас" у 2018 році. Проходить в останні дні літа в саду Національного заповідника Софія Київська. Поєднує різні напрямки мистецтва: музику, візуальне мистецтво, кіно, театр, літературу тощо.
  • Цього року фокусна тема фестивалю "Ми. Між минулим та майбутнім". Усі події будуть так чи інакше пов’язані з темою часу і проживанням життя "тут і зараз".
  • Організатори підготували 63 заходи, 35 годин музики, 10 мистецьких спецпроектів створених лише для фестивалю; 8 мистецьких напрямів, 1 балет, 1 фешн-перформанс.
  • 8 мистецьких напрямків очилили професійні куратори музика з Любов’ю Морозовою, література з Євгеном Стасіневичем, візуальна програма з Тетяною Волошиною, театр з Тамарою Труновою, кіно з Андрієм Різолем та Володимиром Войтенком, дитяча програма з Тамарою Романовою, бесіди під ясенем з організатором Євгенієм Уткіним та фешн з Федором Возіяновим.
  • Напередодні відкриття у рамках фестивалю відкрилася виставка "Катарсис". Візуальна програма об’єднала дерев’яні барокові скульптури Йогана-Георга Пінзеля, його учня Франциска Олендзького і сучасного митця Олександра Животкова. А у день відкриття прозвучав грандіозний спецпроєкт "Пінзель – Животков. Поєднані музикою". Відеопроєкції дерев’яних скульптур демонструвалися на головній сцені фестивалю у супроводі співу дитячого хору "Щедрик" та треків електронного музиканта Антона Дегтярьова.

Читайте також

"Хочеться прийняти чи не найсерйозніший виклик". Євгеній Стасіневич про програму Bouquet Kyiv Stage

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше