У Китаї заборонили складати рейтинги найпопулярніших зірок

У Китаї заборонили складати рейтинги найпопулярніших зірок

У Китаї заборонили складати рейтинги найпопулярніших зірок

Китайська влада посилила заходи з контролю фан-культури в країні. Одним з пунктів закону, спрямованого на "усунення хаосу у фан-співтоваристві", стала заборона на публікацію онлайн-рейтингів популярності місцевих зірок. Усі раніше складені списки також повинні бути видалені з мережі – про це повідомляє The Guardian.

Заборона не стосується всіх рейтингів в інтернеті. Зокрема він не поширюється на топи найкращих пісень, фільмів і ТБ-шоу. Однак і в них, згідно з урядовими рекомендаціями, доведеться робити акцент не на популярності того чи іншого проєкту, а відштовхуватися від "професійної оцінки".

Крім цього, влада заявила про сувору регуляцію фанатських онлайн-спільнот і продажу фан-атрибутики.

Фан-культура стала поширеним явищем в Китаї, яка передбачає великі грошові вливання в компанії або фонди відомих людей від шанувальників, включно з неповнолітніми. Так, за оцінками місцевої газети The Paper до 2022 року загальний обсяг китайської економіки "Айдол" міг досягти суми в $21,5 млрд. Однією з причин введених заборон ЗМІ також називають конфлікти між фанатами знаменитостей в соцмережах.

У червні офіс центральної комісії у справах кіберпростору оголосив про двомісячну спецоперацію, спрямовану проти культури фан-клубів, відомої як фан-цюань, яка "негативно позначилася на психічному здоров'ї дітей".

У Китаї заборонили складати рейтинги найпопулярніших зірок

Тоді ж комісія заявила, що дітей спонукають брати участь в кампаніях по збору коштів або голосуванню за знаменитостей у межах конкурсів; що мають місце словесні образи, онлайн-знущання, домагання і доксінгПошук і публікація персональної або конфіденційної інформації про особу без її згоди., і що людей заохочують хвалитися багатством і марнотратством. У висновку комісії також стверджувалося, що громадській думці заважають боти або тенденції в соціальних мережах, які використовувалися для просування профілів знаменитостей.

Раніше влада Китаю заборонила караоке-пісні, що містять "незаконний контент". Повідомляється, що Міністерство культури й туризму КНР створить чорний список пісень для караоке-барів, які, на думку уряду, становлять загрозу для суспільства.

Цензура є звичайним явищем в Китаї: компанії-власники соціальних мереж регулярно видаляють контент, який вважається загрозливим соціальній стабільності або правлячій Комуністичній партії.

У 2015 році був випущений чорний список зі 120 пісень, які "проголошували непристойність, насильство, злочини або робили шкоду суспільній моралі". У список увійшли такі пісні, як "Пекінські хулігани", "Щоденник самогубців", "Не хочу ходити в школу" і "Fart".

Читайте також

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше