Оренда житла у Полтаві: на що звернути увагу

Оренда житла у Полтаві: на що звернути увагу

Оренда житла у Полтаві: на що звернути увагу pexels.com

Документи на право власності, акт приймання–передачі, прописка – це важливі документи при наймі житла. Їх орендарю має надати для ознайомлення власник приміщення, говорить полтавський юрист Богдан Яненко. Крім того, слід укласти договір про користування приміщенням. Як це правильно зробити, юрист розповів Суспільному.

Хто може укладати договір про оренду житла?

Цей вид договорів регулюють нормами Цивільного кодексу України. Орендодавцем і орендарем може бути фізична, юридична особа або підприємець.

«Договір оренди житла можливо укласти між особами без залучення рієлтора. Він у цьому випадку є лише посередником», говорить юрист Богдан Яненко.

Які умови потрібно прописати у договорі?

Перед підписанням договору потрібно перевірити, чи є власником майна людина, яка здає в оренду квартиру або будинок. Це для того, аби уникнути шахрайства, каже юрист.

За словами Яненка, у договорі оренди обов’язково треба прописати:

· об'єкт оренди (склад і вартість майна);

· строк дії договору;

· суму орендної плати;

· порядок відновлення орендованого майна (якщо орендар щось зіпсував, то в якому порядку має відновити тощо).

«Орендна плата, яка буде сплачуватися помісячно, штрафи за зіпсовані речі – все це слід прописувати в договорі у гривневому еквіваленті. Орендна плата – це фіксована сума. Після підписання договору ціну оренди можна змінити у випадках і на умовах, які на початку погодили в договорі», говорить Богдан Яненко.

Важливо прописати строк сплати оренди, з якого моменту він розраховується, а за прострочення платежів установити санкції. Крім того, у договорі варто погодити, хто і в які строки оплачує комунальні, експлуатаційні та інші послуги, повідомив юрист.

Чому важливий акт приймання-передачі майна?

Орендарю та орендодавцю варто звернути увагу і на акт приймання-передачі.

«У ньому прописано все майно, яким може користуватися людина. Зазвичай його прописують у самому договорі оренди», говорить юрист Богдан Яненко.

В акті вказують, у якому стані приміщення та яке майно передається у користування: техніка, меблі, речі тощо.

Яка відповідальність за порушення умов договору?

Під час оформлення договору про оренду можна прописати у документі санкції за порушення умов.

«Відповідальність може бути передбачена за будь-яке порушення, наприклад, за несвоєчасну виплату орендної плати, несвоєчасне передання, повернення майна, його псування, знищення тощо. Визначити її можна у вигляді штрафу та відшкодування збитків», каже юрист.

За словами Богдана Яненка, при укладанні договору можна звертатися за допомогою до юристів. Вони допоможуть правильно та законно оформити документи.

Читайте також:

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди