Музей Чернігова, жабок чи хостел: що пропонують зробити в будівлі колишньої поштової станції на Валу

Музей Чернігова, жабок чи хостел: що пропонують зробити в будівлі колишньої поштової станції на Валу

Музей Чернігова, жабок чи хостел: що пропонують зробити в будівлі колишньої поштової станції на Валу ФОТО: Суспільне Чернігів

Музей Чернігова, жабок чи хостел. В міськраді депутати, начальник управління культури та міський голова дискутують з приводу того, що робити в будівлі колишньої поштової станції на Валу. Нині там триває реконструкція за 22 мільйони гривень.

А на вчорашній сесії міськради ухвалили програму розвитку туризму. Зокрема, вона передбачає створення музею в будівлі колишньої поштової станції на Валу. На це в програмі запланували 30 мільйонів гривень. Однак, чим наповнити цей музей ще не вирішили.

Розмови про створення музею Чернігова почалися ще у 2017 році. 26 серпня на сесії міської ради в рамках програми розвитку туризму презентували й концепцію нового музею.

Музей Чернігова, жабок чи хостел: що пропонують зробити в будівлі колишньої поштової станції на ВалуФОТО: Суспільне Чернігів

Музей Чернігова, жабок чи хостел: що пропонують зробити в будівлі колишньої поштової станції на Валу

«Вже у 2018 році була розроблена концепція, але це попередня концепція, звичайно, що туди будуть вносити корективи і зміни. Автор цієї концепції — досить відома постать у музейній справі України — це сумчанин Олександр Антонець. Це не має бути повторення класичного, консервативного, академічного музею. Коли ми маємо певні артефакти, про них опис, дивимось, показуємо...», — розповідає начальник управління культури та туризму міської ради Олександр Шевчук.

Олександр ШевчукФОТО: Суспільне Чернігів

Олександр Шевчук

Для розробки концепції музею, за словами Шевчука, створили робочу групу. До неї увійшов і директор обласного історичного музею Сергій Лаєвський. За його словами, в істориків є претензії до наповнення музею.

Сергій ЛаєвськийФОТО: Суспільне Чернігів

Сергій Лаєвський

«Попередня концепція, яку розробив Антонець, не вмістила в себе наше бачення. Він пішов трохи іншим шляхом і запропонував на підлозі карти викласти. Особисто я з цим не погоджуюся. Наші пропозиції заключалися в тому, що ми бачили —проілюструвати історію міста Чернігова трьох періодів: князівського, козацького і губернського. Проілюструвати у вигляді інтерактивних макетів».

За словами Олександра Шевчука, у новому музеї будуть і інтерактивні макети і новітні технології. Можливо, облаштують і кафе. На ремонт будівлі передбачено майже 30 мільйонів гривень. Сюди входить виготовлення експонатів та наповнення музею.

«Там будуть голограми, максимально усі сучасні цифрові методи і все облаштування, воно буде відповідати таким чином, щоб зацікавити і молодь і підростаюче покоління, яке буде приходити. Це має бути великим магнітом».

Не погоджуються з концепцією створення музею Чернігова деякі депутати міської ради, зокрема Марина Рейко. На її думку, краще було створити «музей жабок».

Марина РейкоФОТО: Суспільне Чернігів

Марина Рейко

«За 4 роки життя і в світі і в Україні і в Чернігові дуже змінилося, як на мене це радянщина. Можна було б створити наприклад музей жабок».

Міський голова Чернігова Владислав Атрошенко, має своє бачення використання будівлі колишньої поштової станції. Він вважає, що тут краще розмістити хостел.

Владислав АтрошенкоФОТО: Суспільне Чернігів

Владислав Атрошенко

«Ми би могли, наприклад, в тому місці зробити хостел. Музейну справу змістити в інші приміщення. Але сьогодні, я вважаю поки такої єдності думок немає, усіх гілок влади, всіх рівнів. Ми поки що ремонтуємо фізично це приміщення, ми його рятуєм від руйнації остаточної, і якщо не буде цих спільних рішень, ми будемо робити інтерактивний музей, запозичим багато тих речей, які реалізовані у Львові», — каже Владислав Атрошенко.

Однак історик Володимир Пилипенко з ним не згоден, на його думку хостел в центрі парка «не дуже личить».

Володимир ПилипенкоФОТО: Суспільне Чернігів

Володимир Пилипенко

«Якщо вибирати між цими двома варіантами — то мені здається більш правильно це зробити музеєм. Хостел в центрі парка — не дуже личить».

Музей Чернігова, жабок чи хостел: що пропонують зробити в будівлі колишньої поштової станції на ВалуФОТО: Суспільне Чернігів

Музей Чернігова, жабок чи хостел: що пропонують зробити в будівлі колишньої поштової станції на Валу

За словами Олександра Шевчука концепцію музею Чернігова ще будуть доопрацьовувати.

Читайте також:

Атрошенко попросив віддати будівлю Інституту історії у Чернігові під музей: що кажуть науковці

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди