Будинок Бахмутського у Полтаві реставруватимуть 2022-го: у якому стані будівля нині

Будинок Бахмутського у Полтаві реставруватимуть 2022-го: у якому стані будівля нині

Будинок Бахмутського у Полтаві реставруватимуть 2022-го: у якому стані будівля нині Суспільне Полтава

У Полтаві готують до реставрації будинок підрядника Наума Бахмутського. Цій будівлі понад століття, нині вона є пам’яткою архітектури місцевого значення. На зиму маєток планують законсервувати, а реставраційні роботи розпочнуть наступного року. Про це Суспільному розповів полтавський підприємець Віктор Бажан.

Маєток підрядника Наума Бахмутського – єдина будівля у Полтаві, виконана у мавританському стилі. Для нього характерні аркади, куполи та геометричний орнамент. Фасад будівлі за 115 років після побудови не змінився, говорить архітектор Артур Ароян.

"На дворових фасадах ми можемо бачити і металеве кування, і керамічні декоративні вставки, характерні для періоду модерну. На початку ХХ століття модні були отакі керамічні елементи на фасаді. Також різноманітної вигадливої форми вікна", – каже архітектор Артур Ароян.

Будинок Бахмутського у Полтаві реставруватимуть 2022-го: у якому стані будівля ниніСуспільне Полтава

Одна з кімнат у будинку Бахмутського

За словами Арояна, будівля потребує реставрації. Нині почали підготовку – розчищають подвір’я, виносять непотріб та спилюють дерева.

"Ми виконуємо опоряджувальні роботи навколо будинку. Нам необхідно його законсервувати на зиму. Будуть відбуватися демонтажні роботи, де аварійні місця", – розповіда підприємець, власник будинку Бахмутського Віктор Бажан.

Полтавський підприємець Віктор Бажан, який був власником частини будівлі, у серпні цього року викупив і решту маєтку.

Будинок Бахмутського у Полтаві реставруватимуть 2022-го: у якому стані будівля ниніСуспільне Полтава

Маєток Наума Бахмутського всередині

"Досить довгий час вона (будівля – ред.) частинами належала різним власникам. У мене є на меті розмістити у цій будівлі колекцію роялів та створити музичні класи", – додає Віктор Бажан.

Будинок 1906-го року звів полтавський підрядник Наум Бахмутський для своєї дружини. У ньому 13 кімнат загальною площею майже 300 квадратних метрів.

"У радянський час він (будинок – ред.) був перетворений на комунальні квартири. Таким чином, звісно, внутрішнє планування було частково змінено. Та і взагалі будинок постраждав під час Другої світової війни, він згорів. Втрачено купол, який був над входом, внутрішнє оздоблення значною мірою зруйноване. Всередині він потребує значних ремонтно-реставраційних робіт", – каже архітектор Артур Ароян.

Будинок Бахмутського у Полтаві реставруватимуть 2022-го: у якому стані будівля ниніСуспільне Полтава

На зиму будівлю планують законсервувати, а 2022 року – реставрувати

Двоповерхова частина будинку призначалася для слуг, а основна частина будівлі була приватним маєтком родини Бахмутського. Аби почати реставрацію, готують документи, каже Артур Ароян.

"Визначають предмет охорони. Тобто ті автентичні частини будівлі, які представляють цінність: фасади, їх декор, внутрішнє планування. Тобто, наприклад, не матеріал стін, а саме розташування кімнат, висота стель, даху. Це предмет охорони. Він визначає непорушні пункти, за якими можлива тільки реставрація. Все, що не входить у предмет охорони може змінюватися", – говорить архітектор Артур Ароян. .

За словами власника будівлі, реставрацію розпочнуть наступного року. Скільки часу і грошей потрібно на виконання усіх робіт, поки не відомо.

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди