Еліна Світоліна за 56 хвилин розбила суперницю на шляху до третього півфіналу в сезоні WTA: відео AP Images

Марта Костюк свій матч 1/4 фіналу ще не дограла.

Одразу дві українські тенісистки дійшли до чвертьфіналу турніру WTA: Еліна Світоліна та Марта Костюк. Українки подолали два стартові кола, в яких Еліна почергово пройшла двох француженок, а Марта провела свої перші матчі з повернення в тур після травми.

Як зіграла Еліна Світоліна

В 1/4 фіналу Еліна Світоліна отримала в суперницю ще одну представницю Франції - першу ракетку країни, Крістіну Младеновіч. Це була третя очна зустріч тенісисток, після двох попередніх рахунок 1:1 (остання зустріч залишилася саме за француженкою).

Однак у Чикаго не вийшло навіть натяку на боротьбу. Еліна Світоліна віддала своїй суперниці лише один гейм у першому сеті, а в другій партії під нуль вибила француженку. Тобто тенісистки обмінялися геймами на старті матчу (1:1), після чого Еліна виграла 11 геймів поспіль та закрила матч.

Загальна тривалість матчу - 56 хвилин, саме стільки часу вистачило Еліні для того, щоб пройти Младеновіч та вийти у півфінал турніру в Чикаго.

Відео матчу Світоліна - Младеновіч

Ця перемога вивела Світоліну в півфінал турніру в Чикаго - її четвертий півфінал у сезоні, і третій на рівні турнірів WTA. Якщо не враховувати Олімпійські ігри, українка востаннє грала у півфіналі ще у квітні - п'ять місяців тому.

Усі півфінали Еліни Світоліної у 2021 році
  • березень. WTA 1000 в Маямі. Поразка від Ешлі Барті (3:6, 3:6)
  • квітень. WTA 500 в Штутгарті. Поразка від Ешлі Барті (6:4, 6:7 (5), 2:6)
  • липень. Олімпіада-2020. Поразка від Маркети Воундрошової (3:6, 1:6)

Що сказала Світоліна після перемоги

"Був хороший матч для мене. З самого початку я була сфокусованою, хотіла змусити Крістіну працювати. Перші кілька геймів були дуже високого рівня, а тоді я зробила брейк - і все стало значно простіше для мене. Я грала краще, розслабленіше. Зрештою, дуже задоволена своїм виступом. Не скажу, що погодні умови грають велику роль, але звісно приємніше грати у прохолоду. Я рухалася краща, грала краще - можливо це було через погоду, але невпевнена".

Як зіграла Марта Костюк

19-річна Марта Костюк свій матч 1/4 фіналу в Чикаго дограти не змогла. Якщо гра Еліни тривала сумарно 56 хвилин, то тільки перший сет у матчі Марти - 63 хвилини.

Суперницею Костюк стала росіянка Варвара Грачова, з якою українка тричі зустрічалася раніше і тричі перемагала.

Однак на старті матчу в Чикаго саме росіянка грала краще: вона зробила швидкий брейк і повела з рахунком 5:2. Упродовж наступних геймів Грачова заробила п'ять сетболів, але не реалізувала жодного - Костюк змогла відігратися до 5:5, тоді перевела гру на тайбрейк, у якому перемогла.

Друга партія теж розпочалася зі швидкого брейку від росіянки. У неї була можливість зачепитися за ще одну подачу Марти, але українка втримала її. За 50 хвилин на корті у другій партії (і майже дві години сумарно) тенісистки дійшли до рахунку 5:3 на користь Грачової, після чого матч перервали.

Відео матчу Костюк - Грачова

Гра Костюк - Грачова буде відновлена зі старту змагального дня в Чикаго, позаяк тенісистки мають дограти матч 1/4 фіналу і в той ж день провести півфінал.

Що далі для Костюк та Світоліної

• Еліна Світоліна у півфіналі зіграє зі шведкою Ребеккою Петерсон - 59-ю ракеткою світу. Це буде перша гра тенісисток. Українка намагатиметься уперше в сезоні дійти до фіналу турніру.
  • Марта Костюк закінчуватиме матч 1/4 фіналу. У разі перемоги, в півфіналі вона зустрінеться з француженкою Аліз Корне (вибила в 1/4 фіналу Маркету Воундрошову).
БіатлонБоксКомандні види спортуВелоспортДзюдоВодний спортГімнастикаВелоспортУсик - ДжошуаФормула-1Хокей