Чи буде 1 вересня у Білозерському ПТУ на Херсонщині: заклад досі не отримав регіонального замовлення

Чи буде 1 вересня у Білозерському ПТУ на Херсонщині: заклад досі не отримав регіонального замовлення

Чи буде 1 вересня у Білозерському ПТУ на Херсонщині: заклад досі не отримав регіонального замовлення Фото: Аліна Олефір/Суспільне.Херсон

Приймальна комісія працює, а регіонального замовлення до сьогодні, 26 серпня, так і не отримали. Така ситуація наразі склалась у Білозерському професійно – технічному училищі.

Майстер виробничого навчання ПТУ №6 Олександр Ковшаков в училищі працює 18 років, навчає майбутніх механізаторів. Сам за фахом - тракторист і зварювальник.

Викладач Олександр Штейн-Шнайдер працює в училищі більше ніж 20 років. Чоловік розказує, що в училищі навчають слюсарів, водіїв, трактористів та електрозварювальників.

"Поки не стояло питання, бути нашому училищу чи не бути, у нас було досить рівномірне і спокійне життя. Ми були впевнені у завтрашньому дні, а зараз це все розхиталося. Найболісніше, що ця невизначеність вдарила не тільки по нас, а й по учнях. Сьогодні до мене приходила дитина та питала, чи приходити на 1 вересня, а ми навіть не можемо дати чіткої відповіді", — говорить викладач Олександр Штейн-Шнайдер.

Училище розраховане на 300 учнів, сотня людей можуть проживати у гуртожитку, каже директор Білозерського ПТУ №6 Олександр Кедровський.

"Наразі на другий курс перейшли майже сто учнів, ще стільки ж планували набрати першокурсників. Приймальна комісія почала працювати 1 червня, а от регіонального замовлення до сьогодні так і не отримали. За цей час ми набирали учнів. У кінці липня було видано розпорядження, тобто фактично коли два місяці тривала кампанія", — говорить директор ПТУ.

Чи буде 1 вересня у Білозерському ПТУ на Херсонщині - заклад не отримав регіонального замовленняФото: Аліна Олефір/Суспільне.Херсон

Регіонального замовлення заклад не отримав, розказує Олександр Кедровський, бо обласна рада планує оптимізувати училище. За його словами обласна рада не бажає фінансувати їх заклад, тому що вважає ці професій не потрібними регіону. Хоча на території колишнього Білозерського району немає взагалі жодного професійного закладу.

Колишній директор закладу Олександр Федорець, наразі відповідає за господарську частину. Розповідає, в училищі об’єднали професії, щоб навчати спеціалістів, яких потребують роботодавці. Тут облаштовані умови для навчання фахівців агропромислової галузі. Є поля, де студенти проходять практику та різна техніка.

"Близько 15 років тому в нас були окремі професії водій, тракторист, автослюсар. Але ми стикнулися, що був недобір за цими професіями й фермери почали звертатися, що потрібні більш універсальні фахівці. Тоді ми одними з перших почали інтегрувати професії", — розповів Олександр Федорець.

Чи буде 1 вересня у Білозерському ПТУ на Херсонщині: заклад досі не отримав регіонального замовленняФото: Аліна Олефір/Суспільне.Херсон

Іван – колишній студент, родом зі Станіслава. В училищі навчався з 2017 по 2019 рік. Отримав професію "Тракторист-зварювальник". За його словами ця професія популярна, бо зварювальники та трактористи потрібні скрізь.

Валентина Фатєєва викладає у 6-ому училищі майже 40 років. Чому цьогоріч заклад лишається без першокурсників, не розуміє.

"Викладаю предмети різні, бо в нас контингент невеликий, тому доводиться перекваліфіковуватися. Ситуація склалася складна. Невизначеність для колективу – дуже складно. А для майбутніх учнів, я вважаю, якщо вони прийшли та віддали документи в наше училище, значить вони хочуть навчатися саме в нашому училищі", — говорить викладачка Валентина Фатєєва.

Профтехучилища до юрисдикції обласної ради мають перейти наступного року, говорить перший заступник голови Херсонської обласної ради – керівник виконавчого апарату Юрій Соболевський. Чи закриють ПТУ №6, поки не знають, наразі, каже, питання опрацьовують.

"Завдання зараз стоїть у формуванні ефективної мережі. Ми розуміємо, що малокомплектні та неефективні заклади, це не про це училище, а взагалі, це - не наш шлях. Нам потрібна якісна освіта, нам потрібна освіта, яка готує спеціалістів, які будуть конкурентні на ринку праці. Стосовно цього училища, зараз не йдеться про його закриття, але, на жаль, вони не отримали державне замовлення на 1 курс, тому ми розуміємо, що, якщо зараз вони учнів не наберуть, то за деякий час можлива якась оптимізація, навіть закриття. Це питання зараз вивчається", — розказав керівник апарату Юрій Соболевський.

Чи буде 1 вересня у Білозерському ПТУ на Херсонщині - заклад не отримав регіонального замовленняФото: Аліна Олефір/Суспільне.Херсон

19 серпня перед сесією обласної ради колектив училища та батьки студентів зібрались на акцію протесту на площі Свободи. Тоді до мітингувальників вийшли депутати обласної ради.

Голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко сказав, що обласна рада вчасно не отримала документи щодо регіонального замовлення.

"Питання буде вирішено. З 1 січня всі заклади професійно-технічної освіти будуть передані з держвласності у власність громади, тому нам треба розуміти, що з підвищенням тарифів, майно повинно бути на сьогодні використано ефективно", — каже голова облради Олександр Самойленко.

Питання про своє майбутнє учні та педагоги ПТУ-6 поставили заступниці начальника обласного управління освіти Олені Міхєєвій. За її словами, оптимізація навчальної сфери – необхідне явище.

"Закриваються не тільки професійно-технічна і загальносередня освіта, школи й так далі. І вищі навчальні заклади треба оптимізувати так само, створюючи не декілька, а один потужний навчальний заклад. Ми намагаємось оптимізувати систему освіти для максимального надання послуг, фінансування та підтримку матеріально-технічної бази", – розказала заступниця обласного управління освіти Олена Міхєєва.

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Категорії
РозслідуванняПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди