У Франківську мешканці 20 квартир вийшли на протест через затоплення водою газової системи

У Франківську мешканці 20 квартир вийшли на протест через затоплення водою газової системи

У Франківську мешканці 20 квартир вийшли на протест через затоплення водою газової системи
Суспільне Карпати

Мешканці будинку № 21 А на вулиці Залізничній у Франківську прийшли на протест до "Івано-Франківськгазу", аби з’ясувати, чому у їхніх квартирах понад два тижні немає газопостачання. Як розповів Суспільному мешканець будинку Олег Федянин, сусід затопив водою газову систему. У їхньому під’їзді газовики привели систему до ладу за кілька днів. Однак газопостачання увімкнули лише у трьох сусідніх під’їздах.

Газову систему у будинку № 21 А на вулиці Залізничній затопило у ніч з 6 на 7 серпня. За словами мешканки Галини Юзишин, її чоловік вранці увімкнув конфорку, а звідти полилася вода. Аварійна бригада газової служби приїхала за 10-15 хвилин. Спочатку, за словами жінки, газовики злили воду, потім замінили лічильники й опломбували систему.

Кругова порука. Чому двадцять помешкань в Івано-Франківську – без газу
Аварійна бригада газової служби приїхала та опломбувала систему газопостачання будинку. Суспільне Карпати

"У понеділок (9 серпня — ред.) приїхали, поміняли всі лічильники, бо була в людей вода у лічильниках. У мене був повний лічильник води. Вони так акуратно зняли і все. Кажуть: "Ми свою роботу виконали". Ніхто з нами спілкуватися не хоче і не хоче пояснити ситуацію. Ось так. Готуємо: є мультиварка, є електричний чайник, є мікрохвильова – отак ми й обходимося", — розповідає Галина Юзишин.

Кругова порука. Чому двадцять помешкань в Івано-Франківську – без газу
"Ніхто з нами спілкуватися не хоче і не хоче пояснити ситуацію", - розповідає мешканка будинку Галина Юзишин. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Сьогодні частина мешканців прийшла до "Івано-Франківськгазу", аби з’ясувати, чому у їхніх квартирах понад два тижні немає газопостачання. Серед них – Олег Федянин, який каже, що спочатку газовики йшли на контакт. Чоловік зустрічався з головним інженером підприємства, який обіцяв з’ясувати ситуацію. Проте згодом, за словами Олега Федянина, інженер перестав відповідати на телефонні дзвінки.

Кругова порука. Чому двадцять помешкань в Івано-Франківську – без газу
Частина мешканців будинку прийшла до "Івано-Франківськгазу" з’ясувати, чому у їхніх квартирах немає газопостачання. Суспільне Карпати

"Якщо у них є підозрюваний, то вони можуть просто прийти і за допомогою судових органів вирішувати це питання. Стягувати з нього заборгованість чи не стягувати – це залежно від того, що вирішить суд. А інші 19 квартир у чому винні? Це — абсурд якийсь", – розповідає мешканець будинку на Залізничній Олег Федянин.

Кругова порука. Чому двадцять помешкань в Івано-Франківську – без газу
Заборгованостей за доставку та за користування газом мешканці під’їзду не мають. Суспільне Карпати

Заборгованостей ані за доставку, ані за користування газом мешканці під’їзду не мають, проте отримати оплачену послугу не можуть, каже Світлана Супік.

"Моїй мамі – 83 роки. Вона бачила голодомор 1946 року. І що: на старості літ таке саме? Я нічого не можу приготувати: яйця лише в електричному чайнику і чай", – розповідає мешканка будинку Світлана Супік.

Начальник міського відділення "Івано-Франківськгазу" Андрій Струк каже, що компанія зазнала збитків, тому газовики звернулися до поліції. Квартиру, з якої вода потрапила у систему, знайшли. Проте, за словами Андрія Струка, власник на контакт з підприємством не йде.

"Наші працівники там були. У нас є фотографії. Там видно, що встановлена нова газова колонка, на якій зверху знятий кожух від тієї колонки, і під’єднані нові шланги. Імовірно, він самостійно виконував ці роботи. І, відповідно, затопило систему газопостачання, – розповідає начальник міського відділення АТ "Івано-Франківськгаз" Андрій Струк.

За словами мешканки будинку Галини Юзишин, разом із сусідами вона планує подати позов на "Івано-Франківськгаз" до суду.

Читайте також

Читайте нас у Telegram: головні новини Івано-Франківщини

На початок