Два українських фільми претендують на отримання премії Європейської кіноакадемії

Два українських фільми претендують на отримання премії Європейської кіноакадемії

Два українських фільми претендують на отримання премії Європейської кіноакадемії

Два українських документальних фільми відібрано до списку претендентів на отримання премії Європейської кіноакадемії European Film Awards: "Цей дощ ніколи не скінчиться" режисерки Аліни Горлової та "Бабин Яр. Контекст" Сергія Лозниці. Про це повідомляє Держкіно.

"Для мене та нашого продакшену це перший такий досвід. Дуже пишаюсь нашою командою та українським кіно, яке поступово займає сильні позиції у світовій кіноіндустрії", – коментує номінацію Аліна Горлова.

Повний перелік стрічок-претендентів Європейська кіноакадемія оголосить у вересні. А шорт-лист номінантів стане відомий 9 листопада на Європейському кінофестивалі в Севільї. Переможців назвуть 11 грудня 2021 року у Берліні.

Про фільм "Бабин Яр. Контекст"

"Бабин Яр. Контекст" складається з 24 епізодів, змонтованих з архівних матеріалів. Проєкт розповідає про масові вбивства євреїв в окупованому нацистами Києві у вересні 1941 року та про наслідки цієї трагедії. Кожен епізод є закінченим сюжетом, прямо або побічно пов'язаним з трагедією Бабиного Яру.

У фільмі використані матеріали з Красногорського архіву (РДАКФ), Бундесархіву та німецьких регіональних архівів, архіву імені Пшеничного, а також з приватних зібрань.

"Бабин Яр. Контекст" показує кадри, як українське населення зустрічає спочатку нацистів, а потім Червону армію, але історичний контекст, у якому жили українці – репресії, Голодомор, переселення – режисер не показав.

В інтерв'ю суспільному мовнику Лозниця сказав, що фільм потребує історичного коментаря, але цим мають займатися історики, а не він.

Про фільм "Цей дощ ніколи не скінчиться"

Головний герой стрічки "Цей дощ ніколи не скінчиться" — Андрій Сулейман. У пошуках мирного життя хлопець разом разом із родиною переїхав із Сирії до України. Але тут він знову опиняється в епіцентрі військового конфлікту на Донбасі, де є волонтером Червоного Хреста. Після смерті батька Андрій вирішує поховати його тіло в Сирії.

Стрічку "Цей дощ ніколи не скінчиться" Аліна Горлова знімала протягом 4-х років. Її тривалість – 1 година 40 хвилин. Це третя кіноробота режисерки, але з таким хронометражем – перша. Кошторис стрічки – 190 тисяч євро. Це – копродукція 4-х країн – України, Латвії, Німеччини та Катара. У ньому йдеться про міжнародну родину, котра опинилась між двох воєн – у Сирії та Україні.

Також у лонг-лист премії, яку називають “європейським Оскаром”, потрапили 40 ігрових та 18 короткометражних фільмів. Серед них — “Мавританець” Кевіна Макдональда, “Батько” Флоріана Зеллера, “Супернова” Гаррі Макквіна і “Лицарі справедливості” Андерса Томаса Йенсена. Список можна переглянути тут.

Читайте також

Режисерка фільму "Цей дощ ніколи не скінчиться": На війну можна дивитися інакше

Одна з призерок Docudays UA Аліна Горлова: "В Іраку могли знімати більше, ніж в Україні"

Інтерв'ю з Сергієм Лозницею про "Бабин Яр", антисемітизм, Хржановського та прем‘єру в Каннах

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше