Україна почала відбір національних фільмів на "Оскар 2022"

Україна почала відбір національних фільмів на "Оскар 2022"

Україна почала відбір національних фільмів на "Оскар 2022"

З 25 вересня 2021 року Оскарівський комітет України розпочинає прийом заявок для участі фільмів у відборі на премію "Оскар" – про це повідомляє Держкіно.

Фільм має відповідати наступним критеріям:

  1. Повнометражний ігровий, документальний або анімаційний фільм (хронометраж не менше 40 хв.), знятий поза межами США;
  2. Мова фільму – не англійська;
  3. У фільму має бути комерційний прокат в період з 1 січня 2021 року і не пізніше 31 грудня 2021 року (щонайменше 7 днів поспіль);
  4. Фільми, які мали запланований кінотеатральний реліз, але спочатку стали доступні на авторитетних комерційних сервісах стримінгової дистрибуції чи відео на замовлення, можуть претендувати на розгляд у категорії "Міжнародний повнометражний фільм" за умови надання документації про дати закриття кінотеатру/зали, встановлені урядом, попередньо запланований кінотеатральний реліз та угоди про стримінгову дистрибуцію чи відео на замовлення (VOD – Video on Demand).

З повним переліком необхідних документів можете ознайомитись за посиланням на сайті Оскарівського комітету України.

Охочі взяти участь у нацвідборі мають відправити заявки з усіма необхідними документами на електронну адресу[email protected] до 8 вересня. Результати конкурсу стануть відомі 24 вересня, після засідання Комітету.

Американська кіноакадемія на місяць перенесла дату проведення 94 церемонії з вручення премії "Оскар". Церемонія відбудеться 27 березня 2022 року в Лос-Анджелесі, а не лютого, як планувалось раніше.

Що відомо

  • 2020 року були змінені вимоги до претендентів на "Оскар". Зміни спрямовані на заохочення розмаїття і справедливого представництва на екрані і за його межами з урахуванням гендерної і сексуальної орієнтації, раси, етнічної належності та осіб з інвалідністю.
  • Того ж року кіноакадемія через пандемію перенесла 93-церемонію вручення премії "Оскар" на квітень 2021 року. Організатори вирішили, що вона відбуватиметься тільки офлайн.
  • У березні 2021 року кіноакадемія оголосила список цьогорічних номінантів на вручення найпрестижнішої кінопремії світу.
  • В ніч на 26 квітня за Києвом в Лос-Анджелесі пройшла 93-а церемонія вручення кінопремій "Оскар". Тріумфатором нагороди став фільм Хлої Чжао "Земля Кочівників".
  • 93 церемонію вручення нагород в США подивилися всього 9,85 млн осіб – це на 58% менше, чим у 2020 році.
  • Торік від України на "Оскар" відправили "Атлантиду" Валентина Васяновича та "Земля блакитна, ніби апельсин" Ірини Цілик, але вони не потрапили до коротких списків нагороди.

Читайте також

"Коктейльна вечірка для своїх без зайвого пафосу". Як пройшла церемонія вручення кінопремії "Оскар"

Як змінилися правила "Оскара": сексизм, расизм і пандемія

Переможці премії "Оскар"-2021

Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше