На Миколаївщині презентували ідеї Асоціації українського незалежного театру

На Миколаївщині презентували ідеї Асоціації українського незалежного театру

На Миколаївщині презентували ідеї Асоціації українського незалежного театру

Недержавні театральні платформи Миколаївщини закликали долучитись до Асоціації українського незалежного театру. На зустрічі із засновницею руху Владиславою Білозоренко театрали обговорили можливості співпраці не лише на всеукраїнському рівні, а й на міжнародному.

Основне гасло зустрічі керівників та акторів театрів – "спілкуватись та об’єднуватись", говорить керівник незалежної театральної платформи Віктор Смірнов. Він перший, хто долучився до Асоціації.

Під час презентації президентка Асоціації Владислава Білозоренко розповідала про співпрацю із закордонними театрами, про вдалі кастинги українських акторів на виставу у Берліні, про перформанси та тренінги, які організовувала Асоціація протягом минулого року.

Живуть незалежні та аматорські театри за свій рахунок, за рахунок спонсорів, благодійних фондів тощо. Вступаючи в Асоціацію, в якій працюють виключно на волонтерських засадах, театрали отримують можливість не лише обмінюватись досвідом, а й відвідувати спільні заходи, спільно ставити вистави, отримувати інформацію від провідних спікерів онлайн чи наживо.

Розвиватись та завойовувати нового глядача планують уже цьогоріч на Всеукраїнському фестивалі незалежних та аматорських театрів.

Керівник незалежної театральної платформи Віктор Смірнов каже: "Можливо, відкритий фестиваль зробимо, можливо, і Молдова, і Білорусь може підтягнутися. Знаю, що в нас у Польщі друзі є. Мабуть, це буде відкритий фестиваль. Приблизно на туристичній мапі Миколаївщини він був запланований на листопад, але це ми ще будемо обговорювати, бо хотілося б показати людям південний Миколаїв, запросити їх на серпень-вересень".

Авторка - Катерина Максименко, оператор - Василь Філімон

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди