Херсонська бібліотека творчо відзвітувала перед читачами

Херсонська бібліотека творчо відзвітувала перед читачами

Херсонська бібліотека творчо відзвітувала перед читачами Суспільне Херсон

У Херсоні планують оптимізувати сім бібліотек. Одна з них – центральна міська бібліотека для дітей, розташована на вулиці Потьомкінській. Лариса Лібіга - працівниця бібліотеки впевна, заклад закриють, тому у неділю 23-го лютого тут провели творчий звіт своєї роботи перед читачами.

Центральній бібліотеці для дітей цього року виповнюється 72, більше 20 років книгозбірня працює у будівлі на Потьомкінській, 88а. Сюди, говорить, методистка Лариса Лібіга приходять не лише читати. Бібліотека стала для відвідувачів місцем проведення дозвілля. Минулого року тут провели понад 230 масових заходів. За словами Лариса Лібіга, на сьогодні (23-тє лютого - ред.) ця бібліотека обслуговує 5 тисяч читачів на рік.

Лариса Лібіга, головна методистка центральної міської бібліотеки для дітей:

"Стоїть проблема оптимізації бібліотек. Я хочу наголосити – оптимізація публічних бібліотек, яких усього лише 35 у місті. Йде мова про оптимізацію, але за планами нашої міської ради це більше походить на закриття бібліотек".

Попри те, що це – бібліотека для дітей, її відвідують родинами, тому підтримати книгозбірню прийшли їх батьки.

Юлія Уліч, прийшла підтримати бібліотеку:

"Ми з сином бібліотеку відвідуємо, відколи йому виповнилося три роки. Ми сюди вперше прийшли і він не хотів виходити. Коли я питала, куди підемо, він відповідав, що у бібліотеку, бо тут настільки багато різноманітних занять для дітей, стільки підбірок, який тут фонд, наші сучасні українські автори".

Тетяна Голованова, прийшла підтримати бібліотеку:

"Часто відвідуємо цю бібліотеку, ми проживаємо на Ушакова, поряд наша школа, тут можна знайти будь-який матеріал для навчального процесу. В мене двоє дітей, тому багато часу ми проводимо тут. Тут буває багато розважальних програм, з молодшою дитиною я відвідую музичну школу".

Олександр Лущієнко – батько двох читачів цієї бібліотеки. Його сини Максим та Денис відвідують книгозбірню щотижня, розповідає чоловік. Разом із ними сюди приходить і він сам:

"Бібліотеку ми відвідуємо майже що вихідних. Тут зручна система оповіщення, в нас є група в Вайбері, де нас інформують про різноманітні заходи, концерти, вистави, різноманітні майстер-класи. Тут дуже багато книжок, яких ви не знайдете в жодній бібліотеці чи інтернеті, багато нових книжок".

У Володимира Таранущенка на бібліотечних книжках виросли троє дітей, молодший син продовжує відвідувати книгозбірню. Чоловік говорить, сама думка про те,що її можуть закрити обурює, каже, готовий підтримувати бібліотеку власними коштами:

"Що я хочу запропонувати. Ми можемо взяти цю бібліотеку на громадське фінансування. Я вдячний всім працівникам, що такий заклад є і я готовий свої кошти вкладати в підтримку цієї бібліотеки".

У четвер, 27-го лютого, на сесії міської ради мають розглядати питання оптимізації бібліотек. Тому, на звіт, говорить Наталя Ткаченко, запросили і депутатів. Віталій Богданов пояснює, процес оптимізації розпочали через брак бюджетних коштів. Наразі фінансування бібліотечної системи скоротили на 4 млн гривень за статтею "заробітна плата".

Наталя Ткаченко, заступниця директора Централізованої бібліотечної системи:

"Всі надбавки зняті, бо 4 млн це гроші. Тепер, якщо немає цих коштів потрібно скоротити 43 людини, зняти усі надбавки, які є і отримувати мінімальну заробітну плату. Ми готові пережити мінімальну зарплату, але як можна закрити бібліотеки? В нас все безкоштовне, сюди приходять люди, аби відпочивати".

Аліна Олефір, Ігор Педченко.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди